Najczęściej spotykane metody na finansowanie zakupu nieruchomości, wady i zalety leasingu

Na rynku funkcjonuje kilka sposobów na finansowanie zakupu nieruchomości. Popularność ich w dużym stopniu będzie zależała od tego, czy tym, kto kupuje będzie osoba prywatna czy też firma.

Jeśli chodzi o osoby prywatne aktualnie najbardziej popularne są klasyczne kredyty bankowe, to właśnie za ich pomocą realizuje się większość transakcji.

Jeśli masz chęć w większym stopniu przestudiować opublikowany tu temat, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link – są tam dające do myślenia publikacje.

Kredyty takie się bierze na długi czas, może to być nawet kilkadziesiąt lat, a zabezpieczeniem całej transakcji jest hipoteka na rzecz instytucji finansowej. Właścicielem domu lub mieszkania bez przerwy pozostaje osoba biorąca kredyt, za to w przypadku jakiś problemów ze spłatą istnieje możliwość stracenia nieruchomości.

Powoli do klientów docierają także ostatnio plusy innej formy finansowania, to znaczy leasingu. Leasing mieszkań w przypadku osób prywatnych zaczyna dopiero raczkować i niewiele firm ma go w swej ofercie, ale można go rozważyć. Jego koszty są bardzo porównywalne z tym, co będą proponować banki z kredytami, ale plusem jest to, że jest znacznie mniej formalności.

mieszkanie dwupoziomowe ze schodami

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o transakcje wykonywane przez firmy sytuacja jest całkowicie inna. To właśnie leasing jest zdecydowanie częściej wybierany, a bankowe kredyty stanowią znacznie mniejszą część.

Jeśli opisywany temat jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju informacje posiada porządna witryna – niewątpliwie materiały w tamtym miejscu zamieszczone są równie zajmujące.

Będzie to wynikać najczęściej z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim leasing na nieruchomość można znacznie prościej dostać niż bankowy kredyt. Banki nadal niezbyt ufnie traktują firmy, wymagają niezliczonej liczby dokumentów, a ich kryteria oceny zdolności są naprawdę surowe.

Jeśli chodzi o leasing jest znacznie prościej, procedura zakupu jest dużo szybsza z powodu tego na to, że do chwili spłaty zobowiązań właścicielem lokalu pozostaje firma leasingowa. Przez to przy jakiś problemach odzyskanie nieruchomości jest bardzo łatwe, a co za tym idzie stawiane są znacznie mniejsze wymagania klientom. Drugą zaletą dla firm są sprawy podatków. Przez to, że na każdą ratę wystawiona zostanie oddzielna faktura, to znacznie praktycznie jest rozliczać tego typu zakupy.