Skuteczna pomoc przy przygotowaniach pogrzebu, jaką zagwarantują usługi pogrzebowe.

Ból oraz smutek po utracie bliskiej osoby bywa nie do określenia. Jednak taka bywa kolej rzeczy, ktoś się rodzi a ktoś inny umiera. Nic nie można z tym uczynić. Jak mówi tradycja szykowane będą uroczystości żałobne czyli msza w kościele i zazwyczaj po niej stypa. Wszystko to wymaga bardzo wiele pracy i czasu. Natomiast jest to dość ciężkie, zazwyczaj w pierwszych tygodniach po utracie bliskiej osoby.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też bardzo często bliscy zmarłej osoby stawiają na pomoc firmy pogrzebowej, która załatwi wszelkie formalności jak i sam pogrzeb (zweryfikuj u źródła). Jest to nadzwyczaj pomocne, bo wtedy zostaje wyłącznie zaplanowanie stypy dla najbliższych z otoczenia zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, jakie oferują firmy nie należą do lekkich. Wymagają także bardzo dużo organizacji i poświęconego czasu.

Firmy pogrzebowe przede wszystkim oferują wszechstronne usługi, od transportu zwłok (z zagranicy czy na terenie państwa), przez przyszykowanie ciała i położenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele i na cmentarzu. Jeżeli chodzi o przygotowanie jak i transport zwłok jest to w zasadzie wszystko zrozumiałe, jednak organizacja całej ceremonii jak i miejsca pochówku jest to już dość złożona a także trudna praca. Przy organizacjach do mszy świętej potrzebne jest przyszykowanie miejsca na trumnę, ułożenie świeczników a także wyeksploatowanie miejsca na wieńce a także kwiaty. Po mszy świętej dana firma powinna zamknąć trumnę, przetransportować ją do auta, jakim zwłoki będą przewiezione na cmentarz oraz posprzątanie wszelkich wieńców i wiązanek kwiatowych.

W końcu sama trasa na cmentarz, zależna jest od tego jak daleka jest trasa z kościoła oraz w jakim miejscu się znajduje. Niekiedy trasę z kościoła na cmentarz idzie się ”na nogach” (przeważnie, gdy cmentarz będzie w miarę blisko oraz trasa do niego nie jest zbyt ruchliwa), przeważnie trasę tą przebywa się autem.

Wreszcie ceremonia pochowania zwłok na cmentarzu, gdzie najpierw firma pogrzebowa musi wykonać wykop, do którego będzie wsadzona trumna. Po całej ceremonii usługi pogrzebowe usługi pogrzebowe wrocław to już tylko wystawienie stosownych papierów.