Który garaż pobudować?

Mając własny budynek jak też własną parcelę, wielu z nas ma pojęcie, że będzie mieć garaż do swego auta. Z jakiej przyczyny? Albowiem nikt nie chce, by jego auto stało na zewnątrz, jeśli ma miejsce na pobudowanie garażu.

Postój pod chmurką to przede wszystkim skrobanie szyb każdej zimy, bądź wiosny, po chłodnym poranku, prócz tego ogromniejsze ryzyko tego, że ktoś nasz wóz przywłaszczy. Posiadanie swojego garażu ma także wiele innych zalet, lecz na tym koncentrować się dziś nie będziemy. Na rynku istnieje kilka typów garaży, jakie można pobudować na swojej parceli, przykładowo garaż blaszany, drewniany albo garaż z płyt warstwowych.
garaż z płyt warstwowych

Autor: Libet
Źródło: Libet
Garaż blaszany jest to z pewnością najprostsza i najtańsza konstrukcja. Osiągalny w szeregu rozmiarów, tak iż każdy znajdzie właściwy dla siebie. W popularnych „blaszakach” parkuje się wszelkie typy czterokołowców, nawet dostawcze. Blaszane garaże kosztują już od 1000 złotych, dzięki temu każdego na ów garaż stać.

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym intrygującym opisem? Rewelacyjnie. W takim razie namawiamy – kliknij w link czujnik temperatury pt100 i przejdź do następnej strony po detale.

Blaszaki są też bardzo łatwe w montażu – wystarczy je właściwie skręcić. Jednak garaż blaszany nie zapewnia nam izolacji przez chłodem i jeśli wjedziemy wilgotnym czterokołowcem do niego, a na zewnątrz jest ziąb, pewnie będziemy musieli drapać szyby. Modułowy garaż jest w swojej konstrukcji trochę do garażu z blachy podobny, jednak kosztuje o wiele więcej. Ceny takowych garaży zaczynają się od paru tysięcy złotych.

Jednak są dużo lepsze, gwarantują dobrą izolację, ponieważ ściany zrobione są ze specjalnej płyty złożonej z dwóch blach powiązanych grubą izolacyjną warstwą. Do takowych garaży częstokroć instaluje się całą automatykę otwierania bramy wjazdowej.