Okres wakacyjny doskonały na remont

Lato to doskonały moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, szczególnie, jeśli decydujemy się na wymianę okien na nowe. Dzięki właściwym i dobrze założonym oknom, możemy mieć pewność, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem.

Dobrze działająca naturalna wentylacja umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń, wykorzystując do tego celu nieszczelności okien lub drzwi, które następnie usuwane jest przez kanały wentylacyjne domu na zewnątrz. Podczas wymiany stolarki okiennej warto, więc pamiętać o zachowaniu prawidłowej cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może doprowadzić do zwiększenia wilgotności powietrza i konsekwencji do skraplania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb oraz ścian. W ten sposób bardzo łatwo może rozwinąć się pleśń w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwa wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są przeważnie niewielkich rozmiarów i mogą być montowane do niemal wszystkich rodzajów okien (zobacz okna veca – pokaż więcej). Nawiewniki zakładane są w górnej części okna – odkryj stronę -, dostarczają do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

prace remontowe

Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje to również czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. Nieobecności dzieci w domu, to doskonały moment by zmienić ich pokój w bajkową fantazję – . Aranżując pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, dekoracje ścian; tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Na początek powinniśmy wybrać motyw przewodni aranżacji dobierając do niej odpowiednią kolorystykę. Tło, czyli ściana powinno być łatwe do utrzymania w czystości, wykończone materiałami nieszkodliwymi dla dziecka, i o ile to możliwe w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju dziecka powinny być zaopatrzone w symbole świadczące o nieszkodliwości dla zdrowia – warto zwrócić na to uwagę zaopatrując się w nie sklepie. Ściany malowane farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pomalowane na jednolity kolor mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety kładzione na całej powierzchni ścian. Jednak ze względu na ich właściwości, warto wcześniej upewnić się, że nasza pociecha nie jest alergikiem. Oczywiście nie wolno zapomnieć o meblach oraz innych dodatkach, które powinny być dobrane zgodnie z motywem przewodnim pokoju.

W okresie wakacyjnym powinniśmy także zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe mają zazwyczaj zróżnicowaną tolerancję na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska. Bardzo popularnymi urządzeniami pomagającymi nam w utrzymaniu właściwej wilgotności podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Możemy także zamontować linie kroplujące lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w znacznym stopniu ułatwią nam pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo istotny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a także bez obaw pozostawimy nasz ogród i wyjedziemy na wymarzony urlop – więcej na .