Gra, jaka jest wciągająca i ma coraz więcej zwolenników w Polsce. Czy wiedziałbyś jak wyjść z zamkniętego pokoju, w którym pełno niewiadomych?

Wszystko zdaje się łatwe. Trafiasz zwyczajnie do pokoju, w którym możesz znaleźć dużo ciekawych rzeczy. Ty i Twoi znajomi macie kilkadziesiąt minut, żeby wyjść z tego miejsca. Nie jest to proste, gdyż aby tego dokonać musisz rozwiązać kilka łamigłówek, przydatna również jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas ucieka, a Ty nie posiadasz żadnych pomocy, jedynie co masz to Twoja głowa i to, co wymyślisz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Ta innowacyjna forma zabawy pojawiła się w Polsce dopiero kilka miesięcy temu, lecz prędko zyskała sobie popularność. Taka rozrywka jest już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rosnącej popularności tej gry pozostaje ona intrygująca, a każdy komu wydaje się, że już z pewnością znajdzie rozwiązanie może się bardzo rozczarować. Escape rooms to gra pełna akcji, ale na żywo – > . Słuszne są porównania do gier komputerowych, ponieważ odbywa się właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata gry komputerowej do świata rzeczywistego. Znajdujemy się w pokoju, w którym oczekuje na nas wiele zagadek. Szukamy przedmiotów, które mogą nas nakierować na dobry trop.

Najczęściej mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. Zagadki są całkiem trudne, co znaczy, że nie każdemu uda się wydostać z pokoju. Są to skomplikowane i interesujące łamigłówki. Zresztą, muszą być skomplikowane i zajmujące, bo jakby były monotonne i łatwe to nie byłoby dużego zainteresowania tą formą spędzania czasu.

Interesuje Cię, jakie są autorskie źródła? Więc muszę zaprosić Cię, żebyś zalogował się na moją świeżą stronę. Tam dowiesz się wszystkiego.

jeżeli nie uda się rozwikłać zagadki to przychodzi osoba z obsługi, i tłumaczy nam lub nie, jakiego rodzaju była łamigłówka i jak należało ją rozszyfrować. naturalnie, to zależy od nas, czy chcemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać odpowiedzi i pozostają w pokoju, żeby spróbować rozwiązać ją znowu. Jest to gra kilkuosobowa.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od rozgrywki, w zabawie może wziąć udział od 2 do 5 osób. w trakcie gry w pomieszczeniu nie ma nikogo poza uczestnikami.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link minimalne wynagrodzenie 2015 i raduj się stworzonymi tam świeżymi postami. Na pewno rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Przed rozpoczęciem zabawy z kolei jedna z osób z personelu tłumaczy zasady rozgrywki. Nie ma mowy natomiast o podpowiedziach w zakresie szarad i łamigłówek. Jak mówią organizatorzy czasami uczestnicy zadziwiają ich kreatywnym podejściem do rozwiązywanych łamigłówek. Ich kreatywne podejście to bardzo miłe urozmaicenie w opracowanym wcześniej scenariuszu gry.

Informacje: