Gra, jaka jest wciągająca i ma coraz więcej zwolenników w Polsce. Czy wiedziałbyś jak wyjść z zamkniętego pokoju, w którym pełno niewiadomych?

Wszystko zdaje się łatwe. Trafiasz zwyczajnie do pokoju, w którym możesz znaleźć dużo ciekawych rzeczy. Ty i Twoi znajomi macie kilkadziesiąt minut, żeby wyjść z tego miejsca. Nie jest to proste, gdyż aby tego dokonać musisz rozwiązać kilka łamigłówek, przydatna również jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas ucieka, a Ty nie posiadasz żadnych pomocy, jedynie co masz to Twoja głowa i to, co wymyślisz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Ta innowacyjna forma zabawy pojawiła się w Polsce dopiero kilka miesięcy temu, lecz prędko zyskała sobie popularność. Taka rozrywka jest już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rosnącej popularności tej gry pozostaje ona intrygująca, a każdy komu wydaje się, że już z pewnością znajdzie rozwiązanie może się bardzo rozczarować. Escape rooms to gra pełna akcji, ale na żywo – > . Słuszne są porównania do gier komputerowych, ponieważ odbywa się właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata gry komputerowej do świata rzeczywistego. Znajdujemy się w pokoju, w którym oczekuje na nas wiele zagadek. Szukamy przedmiotów, które mogą nas nakierować na dobry trop.

Najczęściej mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. Zagadki są całkiem trudne, co znaczy, że nie każdemu uda się wydostać z pokoju. Są to skomplikowane i interesujące łamigłówki. Zresztą, muszą być skomplikowane i zajmujące, bo jakby były monotonne i łatwe to nie byłoby dużego zainteresowania tą formą spędzania czasu. jeżeli nie uda się rozwikłać zagadki to przychodzi osoba z obsługi, i tłumaczy nam lub nie, jakiego rodzaju była łamigłówka i jak należało ją rozszyfrować. naturalnie, to zależy od nas, czy chcemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać odpowiedzi i pozostają w pokoju, żeby spróbować rozwiązać ją znowu. Jest to gra kilkuosobowa.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od rozgrywki, w zabawie może wziąć udział od 2 do 5 osób. w trakcie gry w pomieszczeniu nie ma nikogo poza uczestnikami.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link minimalne wynagrodzenie 2015 i raduj się stworzonymi tam świeżymi postami. Na pewno rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Przed rozpoczęciem zabawy z kolei jedna z osób z personelu tłumaczy zasady rozgrywki. Nie ma mowy natomiast o podpowiedziach w zakresie szarad i łamigłówek. Jak mówią organizatorzy czasami uczestnicy zadziwiają ich kreatywnym podejściem do rozwiązywanych łamigłówek. Ich kreatywne podejście to bardzo miłe urozmaicenie w opracowanym wcześniej scenariuszu gry.

Informacje: