Nowe trendy w budownictwie – domy, grupy mieszkań, wykończenia, ekipy budowlane – porady, informacje.

Budowa mieszkań, podobnie jak inne dziedziny gospodarki, nieustannie się zmienia. Obecnie jednym z najbardziej popularnych trendów w budownictwa są domy parterowe.Budynki parterowe stają się coraz bardziej popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Ich odbiorcami są przede wszystkim młode małżeństwa lub rodziny jedno- lub dwupokoleniowe. Domy parterowe znajdują także zastosowanie w przypadku ludzi starszych, zarówno do ich własnego użytku, jak i jako pomieszczenia domów opieki długoterminowej.

projekt domu

Autor: HM HELVETIA MEBLE
Źródło: HM HELVETIA MEBLE
Głównym zaletami tego typu budownictwa jest to, że nie posiada ono (lub posiada w niewielkiej ilości) schodów, nie ma potrzeby instalowania windy (zmniejszenie kosztów użytkowania), są łatwe utrzymaniu i ogrzewaniu (temperatura rozchodzi się równomiernie). W przypadku małżeństw z małymi dziećmi przestrzeń jaką zapewniają te budynki jest bardzo ważna. Dzieci są widoczne i łatwe do znalezienia, poza tym nie ma potrzeby montażu dodatkowych barierek i innych sprzętów mających uniemożliwić potomkowi wejście na schody.

Wejdź do serwisu twórcy, jeżeli zaciekawiły Cię informacje zawarte w tym artykule. Tam znajdziesz znacznie więcej szczegółów.

W wypadku osób starszych lub niepełnosprawnych brak schodów jest dużym udogodnieniem , a brak progów ułatwia przemieszczanie się na wózku inwalidzkim czy przemieszczanie się z balkonikiem. Co więcej projekty domów parterowych są oferowane przez rozliczne firmy, które łatwo znaleźć zarówno w Internecie jak i w prasie. Niektóre z nich, poza projektami, zapewniają także kompleksowe wykonanie takiego budynku. Projekty domów parterowych nie są hermetyczne, zawsze istnieje możliwość dostawienia piętra czy też zagospodarowania poddasza (w zależności od potrzeb klienta). Od wykonania projektu do wykończenia budynku nie musi upłynąć dużo czasu.

Przy dobrym finansowym zabezpieczeniu budowa może zamknąć się w ciągu roku. Czasami firmy projektujące takie domy mają kontakt ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, które nie dość, że postawią dom w stanie surowym to jeszcze uposażą jego wnętrze. Dla klienta najważniejszy jest dobór sprawdzonego biura projektowego i odpowiedniej ekipy, co w dobie Sieci nie powinno być dużym problemem.

Nie czekaj! Jeżeli ciekawi Cię nasz wpis, to następny interesujący artykuł ukryty jest w podanym linku. Zostaw nam własny wniosek – będzie nam niezwykle przyjemnie.

Pracami wykończeniowymi można się również zająć na własną rękę, jednak może to znacznie przedłużyć proces oddania obiektu do użytku. W przypadku domów parterowych trudnością może okazać się tylko dobór odpowiedniej działki (na tyle dużej by pomieściła wymarzony dom z garażem i ogródkiem). Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto sprawdzić oferty pod tym kątem zwłaszcza jeśli dotyczy to budownictwa osiedlowego, gdyż może okazać się, że projekty domów parterowych trzeba będzie wymienić na projekty domów piętrowych. Dla zaciekawionych cały artykuł: tutaj.

Zawsze można zwrócić się do właściwych władz o udostępnienie planu zagospodarowania przestrzennego danej okolicy, aby mieć pewność, że za kilka lat z pięknego widoku nie pozostanie nam tylko drzewko przy supermarkecie.

projekt

Natomiast jeśli nasz dom jest już wybudowany, a pojawiają się informacje o ewentualnych planach zmian w zagospodarowaniu obszaru warto porozmawiać z sąsiadami i, jeżeli będzie to konieczne, zawiązać stowarzyszenie, tak by móc w przyszłości bronić swoich praw.

Domy parterowe to sprawdzony sposób na ciszę i komfort.
Ten rodzaj budownictwa jest dobry dla ludzi w każdym wieku. W takich budynkach można żyć od młodości, aż wczesną starość, a dobrze zaprojektowane mogą pomieścić i dużą, i wielopokoleniową rodzinę.