W jaki sposób może wpłynąć garażowanie auta na jego stan techniczny, zalety metalowych garaży

Samochody które stoją na wolnym powietrzu dużo szybciej będą się niszczyć niż te w garażach. Padający deszcz, pył, słońce i odchody ptaków sprawiają, że lakier staje się coraz bardziej matowy. Świetnym sposobem na uchronienie się przed tym jest posiadanie garażu na auto.

bramy garażowe

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
W miastach tak naprawdę z garażami jest trochę problemów, bo nie ma ich za dużo, dużo lepszą sytuację będą mieć osoby, które wybudowały swój dom. Mając nawet niewielką działkę można znaleźć kilka metrów powierzchni na to, aby postawić tam jakiś garaż, gdzie schowa się samochód. Jest to praktyczne rozwiązanie nie tylko z tego powodu, że będzie tam stał samochód, ale w garażu dodatkowo można pomieścić dużo rzeczy związanych z używaniem pojazdu, przykładowo oleje – czytaj resztę pod adresem -, narzędzia albo opony.

Jeżeli ktoś planuje postawienie swojego domu, to już na tym etapie powinien pomyśleć o zaplanowanie również garażu. Często dla wielu osób problemem są finanse, bo murowany garaż mimo swoich dużych plusów ma jedną dużą wadę, to znaczy jest dość drogi. Wyjściem z tego problemu może być postawienie na pewien okres czasu garażu metalowego, a później, gdy pojawią się możliwości finansowe, wybudowanie murowanego. Garaże blaszane (profesjonalne garaże z blachy) mają sporo zalet, przez co ich popularność bez przerwy będzie się utrzymywała na dość wysokim poziomie.

brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Przede wszystkim nie są drogie w zakupie i montażu – używany garaż można już kupić za parę tysięcy złotych, a dwójka ludzi ustawi go w ciągu jednego dnia. Nie trzeba pod niego wylewać grubego fundamentu, powinno wystarczyć położenie paru słupów lub płyt z betonu. Ze względów praktycznych warto pomyśleć o wylaniu wylewki w garażu, chociaż nie jest to niezbędne do jego użytkowania. Po wykonaniu podłoża garaż trzeba będzie skręcić, co również nie powinno zająć więcej czasu niż parę godzin, i praktycznie będzie go można od razu użytkować. Kolejną zaletą metalowych garaży jest fakt, że w razie potrzeby można je łatwo przestawić w inne miejsce, wystarczy go rozmontować, przesunąć podłożę i ustawić jeszcze raz.