Jakim sposobem zreperować rozbite okno?

We współcześnie instalowanych oknach wykorzystuje się tak zwane szyby zespolone, a więc zestawy złożone z dwu albo więcej tafli szkła, dzięki czemu – przy stosunkowo niewielkiej grubości przeszklenia – uzyskuje się doskonałą izolacyjność termiczną. Pomiędzy szybami osadzone zostają ramki dystansowe, umożliwiające utworzenie rozdzielającej pustki wypełnionej powietrzem albo szlachetnym gazem, oraz absorbent wilgoci. Tafle szyb i ramy zostają połączone w jedną całość przy pomocy mas klejąco-uszczelniających. Z tego powodu – nawet jeżeli pęknie tylko jedna tafla szklana – trzeba wymontować całość.

Szkło SGG BIOCLEAN

Autor: Saint-Gobain Glass
Jakość szyb scalanych może być przeróżna, stąd trzeba pytać producenta, które szyby montuje w swych oknach. Najlepiej, żeby pochodziły od dużej, dobrej firmy, mającej certyfikaty ISO. Mamy wtedy gwarancję, iż argon w zestawie szybowym faktycznie jest w środku, a nie tylko na etykiecie. Nowy pakiet szybowy możemy oczywiście zadysponować u producenta od jakiego pochodzi okno, ale z reguły szybciej będzie gdy szklenie okien zlecimy zakładowi szklarskiemu

zakład z warszawy

. Niesłusznie kojarzą się nam one wyłącznie z drobnymi zamówieniami, dla przykładu z wstawianiem pojedynczych szyb do małych okien (oceń ten adres -> okna schuco) lub drzwi wejściowych. Dziś szklarz to fach wymagający olbrzymiej wiedzy budowlanej, natomiast zakład szklarski to najczęściej złożony park maszynowy. Bez problemu można zadysponować tam szybę zespoloną każdej wielkości, z powietrzem czy też gazem wewnątrz.

Szkło w budownictwie

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo pozorów wymiana szyby scalanej nie jest działaniem skomplikowanym, i możemy spróbować zrobić to samemu, ale z pewnością bezpieczniej jest zamawiać nową szybę wraz z jej wmontowaniem. Koszta będą wprawdzie wyższe, jednak mamy gwarancję, iż szyba zostanie poprawnie zamontowana. Poza tym, jeśli zamawiamy materiał razem z montażem, zaś nowa tafla szklana stłucze się w czasie transportu ewentualnie montażu, odpowie za to serwisant. Nowa szyba scalana musi być doskonale dobrana do naszego okna.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie kabiny prysznicowe Wrocław, którą tu znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Jej wielkość zależy nie tylko od rozmiarów okna, ale dodatkowo od rodzaju zastosowanych profili. Jak wyszukać warsztat szklarski w swoim mieście? Nic skomplikowanego, starczy wpisać w Google zdanie: usługi szklarskie plus Warszawa, a uzyskamy całe mnóstwo rezultatów.