Wybudowanie własnego domu czy zakup nowego mieszkania od dewelopera – o czym trzeba pomyśleć?

Mieszkania w blokach albo domy jednorodzinne powstają na przedmieściach w ekspresowym tempie. Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie mieszkanka w nowym budownictwie lub domku jednorodzinnego wg przygotowanego projektu, sporo aspektów możemy ustalić ze sprzedawcą nieco wcześniej. Co można ustalić przed podjęciem decyzji?

odkurzacz beam

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl

Z pewnością ważny jest dzień oddania lokalu. W umowie, którą podpisujemy, z pewnością musi znaleźć się zapis informujący o tym, iż każde spóźnienie w wydaniu lokalu będzie obciążone karą umowną. Druga sprawa – standardy wykończenia lokalu. Deweloper i nabywca muszą szczegółowo scharakteryzować, jaki standard ustalają, a w trakcie odbioru domu nabywca powinien dokładnie skontrolować (najlepiej z kimś znającym się na remontowaniu lokali pod klucz), czy wszystko jest zgodne z założeniami z umowy. To kluczowa sprawa, bo w tym momencie kupujący powinien przemyśleć kilka kwestii związanych przykładowo ze sprzętami domowymi (rozmieszczenie kontaktów), oraz podświetlenia obniżonego fragmentu sufitu typu linijka LED. Jeżeli wiemy, że będziemy chcieć centralny odkurzacz, niektóre jego elementy powinny by zamontowane w ścianach, co na pewno trzeba zgłosić pośrednikowi, który powinien o tym powiadomić firmę remontowo-budowlaną.

Zobacz inne pokrewne bardzo cenne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tutaj oraz poznaj więcej w serwisie wodomierze.

Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze na kolejnych partiach remontowania mieszkania i centralny odkurzacz (dużo więcej -> http://www.zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny) mamy gotowy w chwili zajmowania mieszkania. Tak samo przy ogrzewaniu podłogowym w kuchni i łazience – rurki do tego typu ogrzewania instalowane są na specjalnej wylewce, lecz jeszcze pod ceramiką – odkurzacze centralne na stronie Część deweloperów wyraża zgodę na samodzielne rozplanowanie układu pomieszczeń jeszcze na etapie projektowania lokalu. Dobrze jest przemyśleć, szczególnie teraz, kiedy panuje moda na otwarte kuchnie z wyspą.

Nowe osiedla powstające na peryferiach mają wiele plusów, ale budowane są z myślą o mieszkańcach zmotoryzowanych, dla których nie będzie kłopotem dojazd do centrum miasta, do pracy, kawiarni, przedszkola. Ale zwykle zaletą tych miejsc jest spokój, znane sąsiedztwo i standard oferowanych mieszkań.