Na jakie rzeczy zwrócić uwagę wybierają właściwą bramę garażową? Co jest najważniejsze?

Bramy garażowe to bardzo szeroki wybór, gdzie można wyróżnić różnego rodzaju konstrukcje, wyposażenie techniczne, a także sposób otwierania i zamykania. Jeszcze dobrych parę lat temu najbardziej powszechne były bramy ręcznie obsługiwane z rozwieranymi częściami. Zaopatrzone były w tak zwane “stopki”, które przeciwdziałały niespodziewanym ruchom skrzydeł pod wpływem wiatru. Zamykane też były solidną kłódką, osłonięta była przyspawanym pierścieniem z rurek, by zniechęcić ewentualnego włamywacza.

Dziś to już przeszłość, gdyż bramy – więcej dowiesz się na tej stronie – garażowe to ogromny wybór asortymentu, każdy może znaleźć coś właściwego. Wybór jest jednak tak spory, iż należy wiedzieć o kilku kwestiach. Co ważne, brama nie powinna nastręczać trudności przy otwieraniu i zamykaniu, nie może też być zagrożeniem dla jej użytkowników, powinna być skutecznym zamknięciem – sprawdź ciekawe bramy garażowe. Nowoczesna brama do garażu to maszyna, która otwierając się oraz zamykając, nie może stanowić niebezpieczeństwa dla ludzi oraz pojazdów.

brama

Autor: Nice
Źródło: Nice

Użyte napędy elektryczne, jakie posiadają bramy garażowe, mogą spowodować zagrożenie uderzeniem albo przygnieceniem przez krawędź skrzydła w czasie ruchu zamykania. Z tego względu bramy są kontrolowane, aby sprawdzić, czy pełnią wymagania bezpieczeństwa ich używania, a także funkcjonalności. Najbardziej popularnymi rodzajami bram do garażu są te ze skrzydłem segmentowym oraz bramy ze skrzydłem uchylnym. Jeden, jak również drugi typ to bramy z pionowym kierunkiem otwierania – producent bram garażowych – poznaj .

Interesuje Cię, jakie są autorskie źródła (https://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-100-Thiele/222)? Więc muszę namówić Cię, byś zalogował się na moją świeżą witrynę. Tam dowiesz się wszystkiego.

To konstrukcje, jakie nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przed wjazdem do garażu albo też wymagają jej niezbyt wiele w porównaniu do klasycznych bram oraz wrót rozwieranych.

Dosyć wyjątkowo, najczęściej w garażach domów wielorodzinnych, używane są bramy ze skrzydłem zwijanym. Wymagania dla bram i sposoby ich badań można znaleźć w normach. Ważną rzeczą jest zharmonizowana norma wyrobu PN-EN 13241-1, jak również spełniająca dyrektywy UE numer 89/106/WE. Norma ta przedstawia cały szereg niezbędnych badań do uzyskania znaku CE, takie badania powinny być wykonane w laboratorium, które posiada status europejskiej jednostki notyfikowanej. Każdy producent bram garażowych musi o tym pamiętać.