Akcesoria budowlane na budowie

W dowolnym obszarze zawodowym wymagającym fizycznej praca trzeba nie zapominać o podjęciu pewnych środków bezpieczeństwa. Da się wymieniać liczne przykłady branż, w których występuje zagrożenie nie tylko zdrowia, lecz nawet życia. Od razu nasuwa się na myśl zawód górników, służb porządkowych czy ratunkowych, na przykład straży pożarnej, ale zdarzenia, w jakich pojawia się takie zagrożenie zdarzają się również w bardziej spokojnych zawodach.

Tego typu przykładem jest praca przy budowie, w której do wykonywania jakichkolwiek czynności trzeba skończyć co najmniej zasadnicze szkolenie obejmujące tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy, a do pełnienia bardziej wyszukanych funkcji posiadać wymagane uprawnienia.

Inwestycje budowlane

Autor: macieklew
Źródło: http://www.flickr.com/photos/macieklew/363785769/

Przykładem sytuacji, w której trzeba zachować szczególną ostrożność, może być praca na wysokości. Dedykowane licencje nie za każdym razem są tu wymagane, jeśli nie ma konieczności pracowania w uprzęży wspinaczkowej. Z całą pewnością jednak niezbędny jest kask chroniący głowę czy to przed spadkiem rzeczy z góry, czy przed uderzeniem się w głowę w będące nad głową piętro rusztowania (link tu…) czy inne elementy powstających konstrukcji. Uderzenie w głowę nad ziemiąjest szczególnie niebezpieczne, bo grozi nie tylko siniakiem, ale również upadkiem z wysokości.

Spodobał Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna apartamenty baltic park także z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Z tej przyczyny konstrukcje rusztowań są doposażane w siatki chroniące przed upadkiem, których funkcją jest zatrzymanie spadającej ofiary i możliwe wyhamowanie jej na niższych piętrach rusztowania.

ogrodzenia budowlane, arad

Następnym przykładem tego typu środka bezpieczeństwa, choć częściej pojmowanym jako usprawnienie dla pracujących i pobliskich mieszkańców, są zsypy do gruzu, np. takie jak tu . Jest to udogodnienie, bo odpady wędrują od razu do dedykowanego kubła i nie trzeba ich sprzątać, poza tym dla znajdujących się w pobliżu ogranicza to unoszący się przy tym kurz; środek bezpieczeństwa, bo kawałki gruzu nie roznoszą się po całym terenie i nie zagrażają pracownikom upadkiem z wysokości i dość znacznymi obrażeniami czy śmiercią.

Oprócz ochrony zdrowia i życia na budowach, developerzy i firmy budowlane zabezpieczają również mienie przed złodziejami. Liczne tereny budowy są zabezpieczane przed kradzieżą przy użyciu zasieków. Drut ostrzowy concertina, zwany również drutem brzytwiastym, to stosunkowo skuteczny straszak na potencjalnych włamywaczy.