Jak powiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się pieszo na drogach?

W grupie osób, które są niezwykle mocno narażone na niebezpieczne zdarzenia na drodze znajdują się piesi. Zgodnie z podanymi statystycznymi w wypadkach najwięcej ginie właśnie pieszych. Spora liczba niebezpiecznych zdarzeń zdarza się na przejściach dla pieszych. Jak można poprawić ich bezpieczeństwo?

wypadek na drodze

Autor: Helena Jacoba
Źródło: http://www.flickr.com
Uczestnikami dużej liczby wypadków na ulicach naszych miast są piesi. Do dużej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi tak naprawdę na przejściach.

Sprawdź ten link – ta wskazówka z serwisu (https://dobroplast.pl/) pokaże całkowicie nową dawkę informacji na temat, który być może wydać Ci się godny uwagi!

Poczucie bezpieczeństwa pieszych jest dla wielu władz sprawą nadrzędną. Aby powiększyć bezpieczeństwo osób które poruszają się po naszych ulicach, a przede wszystkim dzieci i młodzieży już kilka lat temu wprowadzono obowiązek stosowania przez dzieci do lat piętnastu znaków odblaskowych , jeśli ruszają się one po drogach po tym jak zrobi się ciemno. Dzięki znaczkom odblaskowym piesi są bardziej widoczni na drodze.

Od danego czasu w wielu miejscowościach pojawiły się nowe przejścia dla pieszych, czyli aktywne przejście dla pieszych. Montowane aktywne przejście dla pieszych mają za zadanie chronić pieszego jeszcze nim znajdzie się on na pasach – Na zaskakująco niebezpiecznych przejściach zamontowane jest oświetlenie, tak naprawdę typu LED, które lepiej oświetla samo przejście, jak też jego bliską okolicę.

Sprawdź koniecznie ten wpis ze strony opisującego pokrewne posty, ponieważ on niewątpliwie także jest godny Twojej uwagi.

Dzięki temu piesi którzy zbliżają się do przejścia oraz już na nim się będą znajdowały są o wiele lepiej widoczni przez innych uczestnikówruchu drogowego.

Odblaski na drodze, których używają osoby piesze sprawiają, że po tym jak zapadnie zmrok są o wiele mocniej widoczni dla kierowców. Odblaski na drodze przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pieszych. Mimo, że obowiązek noszenia elementów odblaskowych został rozszerzony też na osoby dorosłe, mimo że obowiązuje już od kilku lat, tak naprawdę na polskich drogach po zmierzchu porusza się ogromna liczba pieszych bez jakichkolwiek elementów odblaskowych. Każda z tych osób musi być uświadomiona, że mając na sobie elementy odblaskowe jest widoczna przez osobę, która prowadzi pojazd ze znacznie większej odległości niż osoba, która takich elementów nie nosi. Im kierowca szybciej dostrzeże piesze, tym więcej czasu pozostaje mu na wykonanie odpowiedniego manewru. Zwalniając prędkość może takiego pieszego komfortowo ominąć.