Odwieczny problem z wyborem ogrodzenia. Czy lepsza będzie siatka czy też panele? Jakie są plusy jak i minusy?

Ogrodzenie podwórka wydaje się być czymś łatwym dla wielu osób, które z takim tematem nie miały do czynienia wcześniej. Jednak dla osób, jakie stoją przed wyborem rodzaju ogrodzenia wybranie tego jednego może zająć trochę czasu. Częstym dylematem jest wybranie pomiędzy siatką a panelami. Jakie mamy plusy oraz minusy jednego jak również drugiego rodzaju ogrodzenia?

ustawianie płotu panelowego

Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dwa typy ogrodzeń są najpopularniejsze. Z tego powodu to często rozważa się miedzy nimi. Najczęstszym typem siatki jest ogrodzenie plecione jak i wypróbuj akcesoria siatkowe zgrzewna. Pierwszy tym z reguły do nabycia jest w rolkach, co niestety powoduje jej odkształcenia. Montaż tego typu ogrodzenia jest dosyć czasochłonny oraz nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowym kosztem są odkosy blisko słupków na rogach. Dosyć dużym minusem jest to, że nie da się tego typu siatki zamontować samodzielnie, ponieważ trzeba ją naciągać równocześnie na górze i na dole. Dużym minusem jest podatność na odkształcenia i wgniecenia. Drugi rodzaj – zgrzewna, posiada druty złączone na stałe. To daje jej większą sztywność jak też sprawia, że jest ona prostsza w montażu. Jedna osoba może sobie dać radę z założeniem takiej siatki – znacznie więcej przeczytasz na www.

Jeśli chodzi o drugi rodzaj – panele, to są one dosyć uniwersalne. Kupowane są tak przez osoby prywatne jak też przedsiębiorstwa. Bez problemu możemy je kupić w wielu miejscach, a tym bardziej w dużych miastach. Jak chodzi o ogrodzenia panelowe Wrocław tak samo jak i dużo innych miast ma w ofercie sporo różnych rodzajów. Panele – sprawdź więcej – takie zwykle zrobione są ze stalowych drutów o najróżniejszej średnicy. Dodatkową formą podniesienia wytrzymałości stanowią przegięcia poziome, których ilość jest inna w zależności od typów, a tych jest ogromnie dużo, na przykład Heras. Panele są w mniejszym stopniu elastyczne oraz najczęściej są grubsze jak porównamy do siatki. Dlatego są trwalsze jak i dają większe poczucie bezpieczeństwa. Przy czym nie są tak drogie jak kute ogrodzenia.

dom otoczony płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jak porównamy panele oraz siatkę, od razu widzimy, że prezentują się znacznie lepiej wizualnie. Siatkę można z łatwością przeciąć, co źle świadczy o poziomie bezpieczeństwa – produkty Heras są niezastąpione. Oprócz tego panele są bardziej odporne na zgięcia, a co za tym idzie będą na naszej posesji na dłużej. Będziemy w stanie je szybciej zamontować, a wybór barw jest bardzo duży. Jeśli zależy nam na tego typu powyższych cechach, to panele wydają się być dobrym wyborem.