Wprowadzane systematycznie nowe rozwiązania technologiczne powodują, że maszyny pracujące w przemyśle są efektywniejsze oraz bezpieczniejsze

Poszukując porządnych oraz sprawdzonych rozwiązań do różnych obszarów przemysłu, znajdziemy w Internecie niezliczoną ilość firm, które fachowo się tym parają. Aktualne nowinki technologiczne sprawiają, iż rozwiązania zastosowane w przemyśle zapewniają naprawdę dużą skuteczność oraz bezpieczeństwo pracy, a kolejne wynalazki powstają praktycznie co roku i jeszcze lepiej usprawniają maszyny.

produkcja

Autor: Simon Berry
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto zdaje sobie sprawę, że najpopularniejszym materiałem do produkowania uszczelnień jest klingeryt . Ledwie parę lat temu był taki moment, kiedy wydawało się, iż całkowicie zniknie on z oferty firm. Fani tego rozwiązania argumentowali, że zawiera on azbest, zatem jest szkodliwy dla zdrowia. Jednakże liczne testy wykazały niezaprzeczalnie, iż klingeryt nie powoduje żadnych powikłań zdrowotnych, bo włókna azbestowe są na stałe związane wypełniaczem. Jego niezaprzeczalną zaletą jest duża rozciągliwość i uniwersalność. Z kolei rozwiązaniem używanym w kanałach oraz rurociągach są kompensatory tkaninowe. Zapewniają one prawidłową pracę owych części, które na skutek działań mechanicznych albo termicznych przemieszczają się. Wykonuje się je z wysokiej jakości tkanin szklanych oraz silikatowych, które powlekane są silikonem oraz PTFE. Nadzwyczaj często kompensatory (dalsze informacje) tkaninowe stosowane są podczas przesyłania gazu .

Następnym bardzo powszechnym rozwiązaniem w najróżniejszych gałęziach przemysłu jest taśma hamulcowa . Ma ona zastosowanie przede wszystkim w hamulcach bębnowych, gdzie wyjątkowo istotna jest solidność i skuteczność. Często spotkamy ją w przemyśle górniczym. Posiadają ją takie urządzenia jak suwnice portowe, zwałowarki czy suwnice hutnicze. Przeciętna taśma hamulcowa składa się z przędz ceramicznych lub szklanych. Najważniejsze jest to, iż taka budowa gwarantuje sprawność oraz niezawodność taśmy, jeśli stanie się coś złego. Dodatkowo jest ona odporna na ekstremalne temperatury, a specjalistyczny splot gwarantuje, iż nawet jeśli przerwaniu ulegną poszczególne nici, to sama taśma hamulcowa pozostanie nienaruszona. Aby jeszcze mocniej zwiększyć jej wytrzymałość zanurza się ją w mieszance żywic, co znacznie zwiększa jej parametry. Dlatego używa się jej w urządzeniach, w których wymagana jest wysoka jakość.

Czy taka notka nakłoniła Cię do znalezienia analogicznych? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz oprócz tego poznaj ponadto wypowiedzi na nasz temat!

br>