Wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdej łazience publicznej

W dzisiejszych czasach, przechadzając się alejami większych miast, co chwila spotykamy pasaże handlowe i restauracje. Budowane są następne obiekty tego rodzaju, nowe otwierane są w miejscu zamkniętych, w ciągu dnia sporo ludzi je odwiedza. Państwo się bogaci, społeczeństwo także i dlatego możemy sobie pozwolić na większą rozrzutność. Jednym z łącznych aspektów dwóch tych miejsc jest toaleta publiczna. Gdyż według prawa, poszczególny punkt gastronomiczny, jak również kompleks handlowy, musi posiadać tego rodzaju punkt dostępne dla klientów.

Widok na zielone tereny

Autor: Dávid Sterbik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli odwiedzamy niewielką restaurację, przeważnie możemy znaleźć tam łazienkę koedukacyjną, jedną dla obu płci. Wyposażenie toalet publicznych w takich miejscach będzie niewielkie, jednak znacznie częściej właściciele wprowadzają różnego typu ułatwienia, jak poręcze dla niepełnosprawnych koło sedesu, lub przewijak dla dzieci, a niekiedy nawet przystosowany pokój dla matek. Według Sanepidu, wymogiem jest aby w toalecie był dostępny papier toaletowy, mydło a także coś do suszenia rąk – może to być automatyczne urządzenie albo dozownik ręcznika papierowego. Jeżeli chodzi o papier toaletowy, przechowywany jest on zazwyczaj w specjalnych pojemnikach, uniemożliwiających kradzieże rolek. Gdyż niestety nierzadko zdarza się, że ludzie zabierają rolki ze sobą do domu. Aby uzupełnić taki papier, trzeba tylko otworzyć dozownik za pomocą kluczyka – link do strony.
Urządzasz swoją restaurację i chcesz zakupić wyposażenie toalet publicznych? Masz dwa sposoby. Pierwszy, kosztowniejszy to po prostu zakupienie wszystkiego w konkretnym miejscu, np. na aukcji wirtualnej. Odszukamy tam konkretną rubrykę, poświęconą artykułom przemysłowym, na której często oferowane są urządzenia używane, z nieistniejących już restauracji, po bardzo korzystnej cenie. Chociaż dobrej jakości poręcze dla niepełnosprawnych można zakupić w salonie budowlanym. Możesz także zgłosić się do konkretnej korporacji, która dzierżawi wszelkiego rodzaju przedmioty – od dozowników mydła po pojemnik magazynowy – (kosz paletowy) do papieru. Dzierżawa jest darmowa, potrzebujesz jedynie nabywać środki czystości w tej placówce. Będzie to jednak alternatywa o tyle niesprzyjająca, że nie możesz sobie pozwolić na nabywanie produktów odmiennych marek, pod żadnym pozorem, bowiem przedstawiciel handlowy twojego kontrahenta może niespodziewanie wybrać się do ciebie na kontrolę.

Łazienka dostępna publicznie, powinna spełniać pewne wymagania, określane przez sanepid. Kontrole są przeprowadzane systematycznie, szczególnie w prywatnych restauracjach, a kary za zaniedbania są wysokie. W twojej gestii leży także, aby jej wyposażenie było jak najlepszej jakości, konkretnie przystosowane do intensywnej eksploatacji. W tym przypadku, warto zawrzeć kontrakt z firmą, trudniącą się wynajmem takich rzeczy.