Wybór drzwi do domu lub mieszkania

Drzwi w każdym domu są niesłychanie istotne, to fragment który nadaje formę całemu mieszkaniu. Źle dostosowane, względem stylu mogą udaremnić zakładany odbiór stylowy mieszkania lub domu.Najbardziej efektowne są drzwi z drewna. Standardowe drzwi składają się z wypełnienia, obłożenia i powierzchni oraz ramy. Rama drzwi odpowiedzialna jest za stabilność. Zwykle stosowanym materiałem do wyprodukowania ramy jest klejonka przeważnie wykonana z z solidnego drzewa iglastego – powinniśmy pamiętać o tym, że rama to kręgosłup drzwi.

Drzwi INVADO DArtagnan

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Wypełnienie to wolna przestrzeń wewnątrz ramy. Wypełnienie – (zobacz więcej) powinno być lekkie, wobec tego na ogół stosuje się tzw. plaster miodu. Plaster miodu powinien być zbudowany z płyty wiórowo -otworowej. Często drzwi nierzadko wypełniane są niskiej jakości plastrem miodu. Obłożenie to obustronna obudowa wypełnienia i ramy najczęściej jest to płyta HDF. Jako fragment zewnętrzny decyduje o odporności powierzchni. Powierzchnia, inaczej warstwa wierzchnia, decyduje o końcowym charakterze drzwi.

Drzwi Invado

Autor: Invado
Źródło: Invado

Do najtańszych należy laminat czy też fornir. Drzwi – link – laminowane nie są szałowe. To zwykle regularna podróbka drewna, która po krótkim czasie żółknie. Drzwi fornirowane nie są drogie, a niezmiernie dekoracyjne. Fornirto cieniutka pokrywa naturalnego drewna. W przeciwieństwie do drzwi laminowanych, delikatna odmiana koloru forniru jest niezwykle naturalna i estetyczna. Na rynku odnajdziemy różnego typu drzwi, tak więc każdy nawet w małej kawalerce może mieć drzwi o jakich marzył. Sprawdź ofertę tutaj: