Prawidłowo zaplanowana i zamontowana instalacja tryskaczowa

Projektowanie instalacji wymaga nie tylko głębokiej wiedzy światowych norm, ale również stosowanie zasad właściwej praktyki technicznej. Tryskacz stanowi dyszę zamkniętą modułem termoczułym.

Reguła działania polega na rozpadzie fragmentu termoczułego pod działaniem temperatury powstającej w czasie pożaru, otwarciu dyszy i wypływie wody.
dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Instalacje tryskaczowe instalacje tryskaczowe są nadzwyczaj efektywne dzięki użyciu wody jako środka gaśniczego. Woda, jak żadna inna ciecz posiada zdolność do wchłaniania obszernych ilości ciepła.

Zaintrygowały Cię te informacje? Niezwykle nas to raduje i jednocześnie zachęcamy Cię do wpisu autora (jeger.pl/) po następną porcję wątków.

Woda była, jest i pewnie będzie przez najbliższe lata najtańszym i najłatwiej osiągalnym środkiem gaśniczym. Nie trzeba natomiast nie pamiętać, że woda nie może być stosowana do gaszenia wszystkich pożarów, problem ten dotyczy wszystkich specyfików gaśniczych.

stal - rzut

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zaplanowana i zamontowana instalacja tryskaczowa jest w stanie długo i prawidłowo służyć pod warunkiem właściwej pielęgnacji, zgodnej ze światowymi normami. Dokładnie prowadzone przeglądy zezwalają także na istotne rozszerzenie czasu użytkowania. Przy odpowiednio przeprowadzanych działaniach eksploatacyjnych, wraz z upływem czasu efektywność urządzeń tryskaczowych wcale nie maleje.

Zgodnie z polskimi zarządzeniami w budynkach produkcyjnych, także magazynowych, w celu nieograniczania średnic strefy pożarowej i zachowania odpowiedniej klasy wytrzymałości pożarowej budynku, nieodzowne jest wspólne wdrożenie tryskaczy, oraz samoczynnych urządzeń oddymiających.

Jeżeli masz chęć wyszukać artykuły na ten temat, to przejdź tutaj ebablock i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Taką gwarancją jest wykonywanie i kontrolowanie jakiegokolwiek z etapów przez osoby posiadające porządną w tym zakresie wiedzę.