Ekran led – innowacją w przekazie obrazu. Technologiczne rozwiązania w wyświetlaczach używanych w reklamie

Już od paru lat można napotkać ogromne ekrany, które w dużych miastach prezentują reklamy czy informacje rozmaitego rodzaju. Na koncertach lub innych wydarzeniach widoczne są ekrany, które zapewniają oglądanie występów. To wszystko zawdzięczamy specjalistycznym ekranom, które stworzyły nową jakość obrazu. Mowa tu o ekranie led. Ich schemat działania opiera się na prostej zasadzie. Ekran led 55 zawiera trzy diody elektroluminescencyjne o trzech barwach. Zestawienie tych barw gwarantuje sposobność zestawienia milionów odcieni.

ekran z technologią LED

Autor: Alex Liivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne są dwa rodzaje ekranów led, które posiadają konkretną ilość diod. Pierwszy rodzaj to ekrany przewlekane wyróżniające się odpowiednią liczbą diod, które posiadają swoje własne diody. Umożliwia to uzyskanie niezwykłej jasności oraz kontrastu, szczególnie w ekranach zewnętrznych, jak ekran led. Charakteryzowane urządzenie jest umieszczane w szczelnej obudowie, co zabezpiecza je przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, więc bez problemu można je wykorzystywać nawet w czasie deszczu.

Musisz znaleźć inne podobne materiały? Jeśli tak, ta wskazówka spod linku (https://braniewo.com.pl/wiadomosc,14067,dlaczego-warto-zlecic-agencji-seo-pozycjonowanie-strony-internetowej-.html) jest godna uwagi, gdyż dotyczy analogicznej kwestii.

Drugi typ ekranu to SM. Montowany jest powierzchniowo, czyli całkowicie inaczej niż w pierwszym charakteryzowanym przykładzie. Cechą wyróżniającą jest montaż diod na powierzchni konkretnych płyt. Takie ekrany używane są w wyświetlaczach wewnętrznych, gdyż ich jasność jest sporo mniejsza niż w ekranach led..

przykładowy ekran led

Autor: Gary Howden
Źródło: http://www.flickr.com
Ważna jest rozdzielczość, czyli parametr, który jest podstawową cechą ekranu led. Dlaczego? Otóż rozdzielczość wpływa na to, że można ze sporych odległości dostrzec co wyświetlane jest na wyświetlaczach ledo-wych. Ta zasada jest idealnie widoczna chociażby na imprezach, gdzie widzowie mogą bez problemu oglądać występy będąc w ostatnich rzędach sali.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to naprawdę świetne omówienie (http://www.osadanaochodzitej.pl/o-nas.html) tej kwestii. Obowiązkowo to przeczytaj!

Firmy wykorzystują regułę, która pozwala na zobaczenie przeróżnych obrazów w idealnej jakości (powierzchnie reklamowe). Chodzi tu o prezentowanie obrazów opierających się na prostej regule: im więcej jest pikseli tym jakość obrazu jest lepsza. Taka zasada jest zastosowana w tabletach czy smartfonach, gdzie przy niewielkim wyświetlaczu można bez problemu zobaczyć teledysk.

Ekrany led to technologiczne rozwiązanie wykorzystywane w reklamie, gdzie przekaz informacji jest dedykowany na skalę masową. Takie ekrany to telebimy, a ich jakość oraz prostota montażu powodują, że zyskały licznych zwolenników.