Słynne dachówki ceramiczne – dachówki angobowane

Fabrykanci dachówek ceramicznych wykorzystują dziś parę rozmaitych metod barwienia dachówek, takich jak na przykład angoba i glazura. Dzięki tym metodom realne jest otrzymanie różnych Kolorów i odcieni dachówek, wpływa to również na usprawnienie przeróżnych parametrów oraz właściwości technicznych dachówek.

Kontenery

Źródło: sxc.hu
Dachówki ceramiczne nie posiadają jednolitej barwy, albowiem są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie dlatego stosuje się różne metody barwienia dachówek, które zezwalają na zatarcie tych różności i dostanie ładnego, jednakowego koloru.

Jeśli opisywany temat nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby zyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tu.

Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, które mogą być angobowane albo glazurowane, więcej – pod tym linkiem.

Metoda angobowania polega na naniesieniu na wysuszone, aczkolwiek jeszcze nie wypalane dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te pokrywane są angobą jedynie na zewnątrz, w związku z tym wewnątrz posiadają one swoją naturalną barwę. Po nałożeniu angoby, która jest masą z odpowiednimi barwnikami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co sprzyja utrwaleniu koloru. Taka dachówka angoba jest znacznie bardziej odporna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, ponadto są one gładsze oraz są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Zdołamy zdecydować się na angobę w czerwieni albo brązie, czy także nabyć bardziej oryginalne, wyszukane dachówki w kolorze czerni czy zieleni. Dostępne są także dachówki cieniowane i angoby bezbarwne, jakich jedynym celem jest sprawowanie funkcji ochronnej. Asortyment dachówek angoba jest w dzisiejszych czasach faktycznie duży, dachówki angoba znajdziemy także w asortymencie wielu sklepów. Dachówki angobowane (np. ) są nieco droższe od typowych dachówek ceramicznych, naturalnych, wobec tego decydując się na ich nabycie, powinniśmy wziąć pod uwagę większą cenę.
Dachówki ceramiczne mogą być również barwione w masie.

Znaczy to dołączenie do gliny barwionych pigmentów, co powoduje, iż dachówki posiadają pokrewny kolor nie wyłącznie na zewnątrz, ale też wewnątrz.

Zapewniamy Ci dostęp za darmo (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/systemy-mglowe-i-akcesoria/) do następnych treści, jeśli tematy opisane na tej stronie niezwykle Cię porwały. Zatem nie zwlekaj!

Dachówki w masie też są proponowane poprzez liczne sklepy, powinno zapoznać się z propozycją sklepów internetowych.