O czym należy nie zapominać projektując schody? Z jakich materiałów je wykonać?

Jeżeli planujemy schody to mamy bardzo wielki Wybór. Istnieją przecież proste schody, lecz również dwubiegowe albo trójbiegowe, a nawet spiralne. Co ciekawe wygląd schodów w mieszkaniu nie jest zależny jedynie od gustu, ponieważnajczęściej zadecyduje to, ile posiadamy miejsca na schody.

Pewnym będzie za to, że jeżeli chcemy solidność oraz wytrzymałość, to schody dębowe (zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem) będą tu doskonałym wyborem.
Wybierając więc materiał pamiętajmy, że spora liczba ludzi tak wybiera, bo to gwarantuje pewną trwałość. Co do typu schodów, to proste jednobiegowe są nierzadko wybierane, chociaż należy przyznać, że zajmują dość sporo przestrzeni. Nie są one więc właściwe dla niewielkich pomieszczeń.
Schody proste z jednym zabiegiem, to ten rodzaj, w jakich w dolnej części znajdziemy kilka stopni zbiegowych, następna część za to stworzy prosty bieg. Stopnie schodów zajmują taką samą ilość przestrzeni, co w schodach (zobacz zobacz) jednobiegowych, lecz prostopadle usytuowanie wejściowego podestu zagwarantuje opcję bardziej ekonomicznego planowania miejsca. Takowe mogą być opisywane wcześniej schody zrobione z drzewa dębowego, lecz także inne typy jak schody – sprawdź informacje – z drewna egzotycznego (więcej o autorze).
salon

Autor: firma Platinum Properties Group
Źródło: firma Platinum Properties Group S.A.
To na jakie zdecydujemy się będzie miało wpływ na codzienny komfort ich użytkowania. Warto przy okazji napomknąć jeszcze o innych typach, przykładowo takich, jak jesion schody (moja strona) które są trwałe i rzeczywiście ładnie się prezentują.

Z pewnością kiedy planujemy schody to nie możemy na nich oszczędzać, gdyż wynik będzie niesatysfakcjonujący, a przecież projektujemy je na lata, a może i dla następnych generacji.