Co może być doskonałym zamiennikiem standardowego szkła?

Poliwęglan to innowacyjny materiał konstrukcyjny, który jest znakomitym następcą znanego od tysięcy lat szkła. W odróżnieniu od swego protoplasty, poliwęglan jest znacznie bardziej odporny na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Według specjalistycznych testów mógłby być aż 200-300 razy bardziej odporny na uderzenia niż szkło.
Kosztorys

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com

poliwęglan lity

Autor: LARS
Taki produkt jest sprzedawany również przy użyciu tego typu nazw handlowych jak Makrolon lub Lexan. Jest to materiał bezbarwny, ale mógłby być sztucznie barwiony. Przedstawiany poliwęglan lity posiada niezwykle szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu. Wykonuje się z niego przykładowo tablice reklamowe, pokrycia dachowe, zadaszenia, ekrany akustyczne, ściany działowe czy też okna lub nawet furtki. Poliwęglan oferowany jest w formie m.in. płyt poliwęglanowych, które mogłyby być przez wytwórcę przycięte do konkretnego rozmiaru.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej tkaniny ognioodporne na ten wątek – informacje będą na pewno niesamowicie interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Najważniejsze cechy takiego surowca to niezwykle duża przepustowość światła, bardzo znaczna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy niezwykle dobre właściwości termoizolacyjne.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Następną dużą zaletą poliwęglanu jest jego relatywnie mała waga, szczególnie porównując ją do wagi tradycyjnego szkła. Poliwęglan charakteryzuje się też tym, że jest bardzo prosty w obróbce oraz późniejszym montażu. Ponadto jest bardzo wytrzymały na działanie czynników atmosferycznych czy promieni UV.

Co więcej, poliwęglan lity posiada niezwykle duży zakres temperatur, w jakich może zachowywać swoje niesamowite cechy: nawet od -40 do 120 st. C. To znakomity materiał, który można by zastosować tam, gdzie konieczny jest surowiec tani, lekki i nieprzeciętnie porządny.