Żurawie marki Potain do kupienia polskim rynku – przyjrzymy się im lepiej

Żurawie budowlane to bogata oferta sprzętu o rozmaitych rodzajach, wysokościach podnoszenia, długościach wysięgnika oraz udźwigach. W tym artykule przedstawiamy najbardziej popularne żurawie budowlane marki Potain. Krótki przegląd żurawi dostępnych na naszym rynku modeli dolnoobrotowych oraz górnoobrotowych o zróżnicowanych parametrach uprości wybór właściwego urządzenia dźwignicowego.

Dolnoobrotowe żurawie Potain (sprawdź informacje) to serie takie jak Igo, Igo M, Igo T oraz GTMR . Dla małych oraz średnich firm budowlanych najwłaściwsze będą pierwsze z przedstawionym czyli żurawie samo-montujące Igo. Wyróżnia je błyskawiczne rozkładanie i składanie się w przyczepę. Niska cena przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości marki Potain jest dużym autem tego modelu. Kolejna propozycja to żurawie Igo M, odznaczające się skróconym przygotowaniem żurawia do pracy i mechanizmem hydraulicznego montażu. Żurawie te są szybkie i nieskomplikowane, co przekłada się na efekty prac budowlanych.

żuraw na placu budowy wieżowca

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast gama Igo T oferuje największą wydajność na placu budowy. Większe udźwigi i wysięgi oraz zwiększona moc to główne zalety tej kolekcji. Pozostałe funkcjonalności takie jak możliwości modyfikacji sprzętu przez dodawanie wstawek czy sterowanie radiowe ze wskaźnikiem, przydadzą się na nowoczesnym placu budowy. Żuraw Igo T gwarantuje zróżnicowane możliwości transportu. Ostatnie z przedstawionych a jednocześnie największe w kategorii żurawi dolno-obrotowych, to jest żurawie GTMR zapewniają wszechstronne możliwości konfigurowania sprzętu. Dobre parametry udźwigu oraz imponujące wysokości podnoszenia przemawiają za tym modelem w przypadku dużych firm budowlanych. Dodatkowo, żuraw GTMR oferuje szereg opcji sterowania – z kabiny jak też platformy, a także poprzez sterowanie radiowe.

Następne kategoria sprzętu to żurawie górnoobrodowe. Żurawie Potain z tego segmentu to aż pięć propozycji: CITY Topless, Topless MDT, Maxi MD, Maxi Topkit i MR. Pierwsze z nich tj żurawie z serii CITY Topless cechują się świetną wydajnością i najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Żurawie CITY Topless posiadają lekkie pakiety montażowe i uproszczone połączenie części obrotowej z wieżą. Natomiast jeśli budowa wymaga wyższych parametrów udźwigowych bądź geometrycznych, zaleca się żurawie Topless MDT, które oferują ulepszone możliwości eksploatacyjne.

żuraw budowlany

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Wysięgnik żurawia Topless MDT można modyfikować w powietrzu.

Masz ochotę bliżej zbadać opisywany tutaj temat? Jeżeli tak, zobacz przykłady (http://www.stanmal.pl/realizacje-rolety-zewnetrzne.html) innych tego typu materiałów. One też omawiają tę kwestię.

Specyfikacja tego sprzętu pozwala na szybsze spełnienie wytycznych dotyczących prac w otoczeniu lotnisk czy linii wysokiego napięcia. Jeśli zaś firma obsługuje budowy dużych obiektów użyteczności publicznej, budynków przemysłowych, sportowych bądź podobnych, powinno się zwrócić uwagę na żurawie Maxi MD z dużymi dźwigami oraz wysokościami pod hakiem. Natomiast w przypadku gdy szukamy najmocniejszych z żurawi, należy przyjrzeć się bliżej kolekcji Maxi Topkit, w której znajdziemy siedem podstawowym modeli o modułowej wieży oraz zwiększonej wytrzymałości. Natomiast na placach budowy, gdzie z różnych względów jest mało miejsca, żurawie MR będą najlepszym wyborem. Zapewnią maksimum wygody i bezpieczeństwa oraz wygodne omijanie przeszkód.