Co zrobić momencie gdy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie doszła na czas. Jak zareagować?

Nasze życie jest związany z wiecznym pośpiechem, co wiąże się z tym że czasami nie posiadamy czasu na załatwienie określonych formalności, a jest to szczególnie istotne, kiedy przyjmujemy paczkę od kuriera.

paczki przed wysłaniem do kuriera

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj nie zwracamy uwagi czy paczka przyszła na czas i na to czy ma jakieś uszkodzenia. Puszczamy wolno kuriera, tymczasem powinno się raz na jakiś czas dokładnie obejrzeć paczkę. Może być to potrzebne, jeśli okaże się, że dostaliśmy uszkodzoną paczkę.

W tego rodzaju przypadku odbiorca posiada tydzień od doręczenia przesyłki na pokazanie, że wina za uszkodzenia znajduje się po stronie kuriera, aby jednak tego dokonać należy szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie (więcej informacji: usługi kuriera).wejdź do serwisu rynny marley rynny marleyWiadomości na ten temat zapewniający może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub czytając regulamin firmy. W przypadku gdy te drogi z określonych powodów nie pomogą, cały czas można szukać pomocy w infolinii dla klientów. Musimy pamiętać tez o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w momencie, kiedy przesyłka nie dojdzie na czas? Należy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na wybranym terminie, w którym paczka ma być doręczona to najlepiej korzystać z usług firm kurierskich. Perfekcyjna firma kurierska jest zobligowana by informować klientów o wyznaczonym terminie, w którym przesyłka będzie doręczona i musi się z tego wywiązać.Jeśli w ten spośób zrobi klient ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Wysokość takiego odszkodowania jednak nie może być większy niż dwukrotności opłaty za usługę.naciśnij ten link kubki z nadrukiem kubki z nadrukiemDokładne ceny odszkodowań ustalane są w regulaminie firmy kurierskiej.

przesyłki kurierskie

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać odbiorca nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu możliwość otrzymania odszkodowań za wyrządzone szkody oraz niedotrzymanie terminu dostarczenia przesyłki. Należy o tym nie zapominać, ponieważ wielu z nas zapomina o swoich prawach. Trzeba zdawać sobie sprawę, co możemy zrobić i gdzie możemy się zwrócić w celu znalezienie pomocy