Tensometry i analizy MES – łatwy dostęp do wiedzy o produkcie

Dzięki rozwojowi techniki, otrzymujemy nowoczesne metody przeprowadzania badań, dzięki czemu rezultaty są szczegółowe i pozyskujemy je bardzo szybko. Nowoczesne rozwiązania są stosowane nie tylko w laboratoriach, ale także w branży produkcyjnej, czy w innych obszarach gospodarki.

Najczęściej stosowanymi urządzeniami pomiarowymi są tensometry, czyli czujniki, przy użyciu których przeprowadza się pomiary napięcia, czy odkształcenia. Z powodzeniem są wykorzystywane w robotyce i w laboratoriach, ale – chociaż większość osób nie ma o tym pojęcia – używamy ich również w naszej codzienności. Czujniki tensometryczne, a dokładniej rzecz biorąc, czujniki oporowe, są bowiem zainstalowane we wnętrzach tak popularnie stosowanych przedmiotów, jak pralka z czujnikiem wagi prania. Bardziej zaawansowaną metodą, pozwalającą badać właściwości fizyczne przedmiotów, bez konieczności wykonywania kosztownych doświadczeń, jest stosowanie wyspecjalizowanych analiz cyfrowych.dowiedz się więcej stal nierdzewna cena stal nierdzewna cenaAnalizy MES polegają na przeprowadzaniu komputerowych testów, określających solidność konstrukcji, wydajność urządzeń, czy przepływ cieczy. Oferta analiz MES na .

Gdzie wykorzystywane są analizy MES? Służą w głównej mierze czasowemu skróceniu i ograniczeniu budżetu testów, nakreślających produktywność różnorodnych produktów.

obliczenia MES

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com

Stosowanie ich w branży przemysłowej sprawia, że, można przewidzieć zachowania rzeczy i maszyn w zróżnicowanych realiach, bez konieczności przeprowadzania prób fizycznych i uszkadzania następnych prototypowych modeli.

Jeśli interesuje Cię prezentowany tekst, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (http://www.eremit.pl/grysy-ogrodowe/) również posiada podobne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Projektanci mają bardzo ułatwioną pracę, otrzymując w ciągu krótkiej chwili wyniki wytrzymałościowe lub wyniki innych analiz, konieczne dla zaprojektowania bezpiecznego budynku, maszyny, przedmiotu codziennego użytku. Rejon analiz MES bez przerwy się rozwija, a jego poziom zależy bezpośrednio od rozbudowy szeroko rozumianej komputeryzacji. Tensometry natomiast są stosowane w codziennych sytuacjach, które nie mogą czekać. Ich działanie używane jest między innymi do kontrolowania ciężaru w różnych zbiornikach, albo w pomostach najazdowych (tu tensometry na Oba rozwiązania skracają czas oceny badanych produktów oraz pomagają szybko i precyzyjnie pozyskać właściwości techniczne wybranego urządzenia.