Uszczelniacze jako potrzebne towary

Najbliższy okres, to już ostatni dzwonek na skontrolowanie stanu naszych instalacji grzewczych i zrealizowanie niezbędnych remontów, żeby raptowna awaria nas nie zdumiała.

ceramika

Autor: Monier
Źródło: Monier
Jednym z częściej koniecznych artykułów są wszelakiego rodzaju uszczelniacze wysokotemperaturowe. Znajdują one zastosowanie przy uszczelnianiu i zabezpieczaniu instalacji grzewczych, klimatyzatorów, mocowania ceramiki. Wyrobami polecanymi do renowacji kominków, kotłów i pieców są wszelakiego gatunku uszczelniacze. Spajający sznur do pieca produkowany jest z czystego ekspandowanego PTFE o mikroporowatej strukturze włókien.

Jeżeli znalezione przez Ciebie tutaj materiały okazały się niewystarczające, to ta wskazówka z witryny niechybnie okaże się godna Twojej uwagi.

Wykorzystywany do spajania kołnierzy, wiek, pokryw i różnych elementów, gdzie pełny docisk przenosi uszczelnienie. Umożliwia on odpowiednie uszczelnienie nierównych i nadwątlonych powierzchni, dobrą wytrzymałość, również trwałość rozmiarów.

Ten niezwykle interesujący post ma swoje kontynuacje na innych odsłonach. Kliknij zatem na hiperłącze do wpisu i zapoznaj się nimi.

Rdzeń sznurka wyznaczają równocześnie zestawione włókna owinięte zwijanym rękawem. Dostępne są w przeróżnych wielkościach. Perfekcyjne do izolacji rur, rur kominowych, kanałów kablowych, wymienników ciepła, także wózków suszarniczych. Więcej na .

ceramika

Autor: distelfliege
Źródło: http://www.flickr.com
Sznur teflonowy służy do wypełniania luk. Używa się go w przerwach pomiędzy obudową kominka a dolotem do komina, pomiędzy płytą tylną kominka a jego obudową, kanałach wodnych i parowych, kadziach, zasobnikach. Jest też idealnym towarem do separowania rurociągów grzejących się do temperatury do 550 C. Używany z reguły do uszczelniania szyb, drzwiczek wkładu kominkowego albo piecyka, przegródek, dekli, rur dymowych, oraz spajania układu kominowego z przyrządami. Do montażu polecane jest zastosowanie żaroodpornego spoiwa do sznurków.

Mata z włókien ceramicznych składna jest z długich, elastycznych, przeplatanych włókien, co zapewnia odporną, lekką i trwałą matę do przeznaczeń w zakresie temperatur od 1260oC do 1600oC. Mata ceramiczna posiada żaroodporność twardych materiałów ogniotrwałych i pięć razy większą zdolność izolacyjną. Jest to materiał nieorganiczny, bez dodatku spoiw, wstępnie wyżarzany w procesie wytwórczym. Produkt jest delikatny, giętki, nadzwyczaj odporny na szkodliwe działanie temperatury.