W jaki sposób wybrać klej do drewna? Czy nadaje się do parkietów w punktach sportowych?

Nawierzchnie sportowe, przede wszystkim drewniane, wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Jest to bardzo ważne z kilku zasadniczych aspektów. W szczególności poprzez to podłoga dłuższy czas będzie w dobrym stanie i wyglądać będzie odpowiednio. Kolejną rzeczą jest fakt, że dobrze konserwowana podłoga będzie trwalsza i ubezpieczona przed nadmierną eksploatacją. O drewniany parkiet, szczególnie w lokalizacjach sportowych, trzeba dbać, ponieważ zdecydowanie rzadziej dzięki temu będzie trzeba ją odnawiać, czy też wymieniać na nową.

czasem jednak podłoga jest już tak zużyta, że nie pomaga nawet klej do drewna, zatem nie pozostaje nic innego, jak wymienić ją na nową. Żeby funkcjonowała długo przede wszystkim trzeba dobrze ją założyć, używając do tego najlepszych środków, przykładowo klej D4 , czyli środek, który działa tak, że łączy się pod wpływem wilgoci pobranej przykładowo z klejonych produktów.

Klej do drewna Woodfix D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Gdy utwardzi się jest solidny, elastyczny oraz uodporniony na wysoką temperaturę. Jest również odporny na wodę. Zalety kleju d4 da się wyszczególnić parę, na pewno tych najważniejszych. W szczególności niezwykle istotne jest to, by taki klej – skorzystaj z oferty na elastomer -> interchemol.com.pl/produkty/elastomery – miał optymalną efektywność. Kolejna właściwość to wspomniana już wodoodporność. Znaczące jest także, żeby klej d4 był szybkowiążący oraz posiadał bogate spectrum działania. Dla profesjonalistów ma znaczenie także, żeby praca z nim była łatwa i szybka. Polecamy też kleje – (klej do drewna)

Klej D4 posiada sporo zastosowań. Zazwyczaj używa się go klejenia takich elementów jak: wszelkie rodzaje drewna, drewniane okna, schody, drewniane meble do ogrodu, czy nawet przy budowie łudzi. Nadaje się też do sklejania styropianu i materiałów izolacyjnych. Z pewnością istnieje jeszcze wiele wykorzystań kleju do drewna, te wyszczególnione są jednakże najpopularniejsze. W przypadku nawierzchni sportowych dobry klej do drewna wykonuje rolę jej izolacji oraz jednocześnie zatrzymuje ładny wygląd tej podłogi na dłużej. Jest to niezwykle istotne, gdyż podłoga w punktach sportowych jest silnie eksploatowana, powinna zatem posiadać dobrą ochronę.