Drobne i interesujące techniki uszczelniania domów receptą oszczędzania pieniędzy

Spore faktury za prąd lub gaz są często wynikiem niedopracowanej izolacji termicznej mieszkania. Na szczęście, można zmniejszyć koszty, używając materiałów termoizolacyjnych. Rynek budowlany oferuje oczywiście typowe tworzywa, jak wełna mineralna, styropian, polistyren ekstrudowany XPS, płyty PIR, czy keramzyt.

Uprzednio wymienione materiały termoizolacyjne (więcej: ) służą do niezbędnej izolacji termicznej budynków.

Jeśli prezentowany wpis Cię zafrapował, to bez obaw wejdź na ten link – ta unikalna strona internetowa (http://www.promus.katowice.pl/o-spolce/historia/) z pewnością również okaże się dla Ciebie wartościowa.

budynek

Autor: Elendol
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje jednak możliwość, aby zadbać o uzupełniającą izolację cieplną podłogi, czy framug okiennych. Tutaj pomoże na pewno filc techniczny (FHU GAMBIA). Jest to rodzaj grubej tkaniny wykonanej przeważnie z wełny naturalnej. popularny jest w różnych gałęziach przemysłu. W budownictwie ma duże przeznaczenia. Między innymi może być wykorzystany jako wykładzina izolacyjna i tłumiąca hałas, do wyrobu uszczelek, czy podkładek chroniących podłogę przed otarciami, zabezpieczających nóżki mebli.

białe meble

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowany pod wykładzinami i panelami, nie tylko wycisza hałas, ale również dociepla pokopanelami(polecamy płoty panelowe)yca krzywizny podłoża. Ma to niebagatelne znaczenie, w urządzaniu pokoików dziecięcych. Dzięki solidnie ocieplonej posadzce, dzieci bawiąc się, nie będą czuły chłodu. Kiedy na warstwie filcu położymy wykładzinę, również nadamy podłożu odpowiednią miękkość. Szczelne framugi drzwiowe i okienne też są receptą na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem domu. Również w tym przypadku, filc techniczny okaże się bardzo pomocny. Jeśli mamy nie najnowsze, drewniane framugi, zapewne dużym problemem jest duża przepuszczalność. Najlepszym sposobem zwalczenia problemu jest oczywiście całkowita wymiana okien, ale jak fundusze nam na to nie pozwalają, możemy zawsze chociaż je uszczelnić. W sprzedaży mamy samoprzylepne uszczelki filcowe, nadające się wspaniale do tego celu.

Bardzo nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym popularnym na rynku, są taśmy teflonowe. Są odporne na działanie wody, mają spora tolerancję na ogromny zakres temperatur. Taśmy teflonowe nie tracą właściwej struktury od -260 do +260°C , dlatego będą bardzo potrzebne przy zabezpieczaniu i doszczelnianiu instalacji grzewczej oraz wodociągowej. Warto znać: taśmy teflonowe.
Wydawałoby się, że używanie filcu, uszczelek, czy taśm zabezpieczających, to mało ważne zabiegi wykończeniowe,a używane materiały termoizolacyjne nie mają większego znaczenia dla komfortu lokatorów. Widzimy, że korzyści jakie płyną z dbałości o drobne szczegóły, bardzo przewyższają koszty zakupionych materiałów.