W jaki sposób zabezpieczyć budynek przed insektami?

Wiosna i lato to czas wojny z uciążliwymi insektami. Zakłócają one nasz spokój a także sen. Psują grillowe przyjęcia i leśny wypoczynek. Z jakiej przyczyny insekty są strapieniem? Jak możemy zabezpieczyć mieszkanie? Co zniechęca owady?

Szklany stół

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Owady są niezwykle istotne dla człeka – pszczoły wytwarzają miód, a biedronki dopomagają w zwalczaniu mszyc.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odsyłacz do www (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/poliuretanowe-zywice-odlewane), a poznasz dane na omawiany wątek, który na pewno Cię zafascynują.

Często zdarza się jednakże, że owady stanowią dla człowieka duże zagrożenie na przykład gdy są nosicielami różnorodnych chorób. Niebezpieczeństwo stanowić mogą: kleszcze, osy, komary, muchy. Insekty gryzą, żądlą. W Polsce jest powyżej 1000 gatunków. Nierzadko ich jad wywołuje uczulenie. Pszczoły oraz osy mogą nawet zagrażać życiu w wypadku uczuleniowców.

W jaki sposób można ochronić dom? Co odstręcza owady? Będą to świece zapachowe, zamykanie wieczorem okien albo drzwi przy włączonym świetle, rozlokowanie na oknach roślin, których zapach odstręcza insekty, tj.: mięta a także pelargonie. Komary powinno także odstraszyć wyłożenie na salaterkę pewnych wyrobów żywnościowych, dla przykładu: cebula, czosnek pospolity, seler. Talerz z przekrojoną cebulą, położony na kilka godzin na stole, powinien skutecznie ochronić wnętrze. Podobnie działają liście bazylii, mięty i trawa cytrynowa. Możesz zgnieść je w moździerzu i natrzeć odkryte miejsca na skórze czy zostawić na talerzu na stoliku.
moskitiery

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

moskitiery (zobacz moskitiery łódź)

płot

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Podczas porządkowania można dodać do mycia podłogi kilka kropli olejku lawendowego lub z trawy cytrynowej.
W szczególności przykre dla insektów są zapachy: cynamonowy, miętowy, paczulowy, majerankowy. Warto wiedzieć, że owady też odpycha zapach octu. Niezastąpione są też moskitiery Wrocław. –