Fotowoltaika – co to takiego i czy się opłaca?

Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zmieniają energię blasku słonecznego w prąd. Zestaw fotowoltaiczny przyłączyć należy do bieżącej instalacji elektrycznej obiektu.

Mamy zwyczajnie tańszy prąd w gniazdkach. Przez wzgląd na niższą cenę energii elektrycznej, możemy spożytkować go do nagrzewania wody i domu. Pozyskaną energię elektryczną możesz zużywać na bieżąco, gromadzić bądź wyprzedawać – w zależności od typu instalacji fotowoltaicznej.
Kalendarz

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Rozważając opłacalność fotowoltaiki musimy pamiętać, że razem z systemem fotowoltaicznym “nabywamy” zapas energii na wiele, wiele lat. Od chwili uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca. Opłacalność paneli fotowoltaicznych stale rośnie. Panele fotowoltaiczne zapewniają powyżej 25 lat bezobsługowej pracy, generując każdego dnia darmowy prąd. Co więcej, rozwój technologiczny oraz wzrost zainteresowania energią odnawialną spowodował, iż od 1973 roku panele – więcej szczegółów – staniały o 99 %.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/), która dotyczy omawianej sprawy, więc na pewno też Cię zainteresuje!

Mikroelektrownie PV do 40 kW nie wymagają szczególnego pozwolenia. Na dodatek operator ma obowiązek przyłączyć je do sieci, kiedy siła zamontowanego zestawu nie przekracza siły naszego przyłącza elektrycznego.

inwestycje

Autor: Omega Communication
W zależności od rozmiarów instalacji PV, liczba generowanego prądu jest przeróżna. Panele fotowoltaiczne o sile 1 kWp, wycelowane na południe wytworzą w naszej ojczyźnie w przeciągu roku mniej więcej 900-1100 kWh energii elektrycznej.

Koszta zamontowania paneli fotowoltaicznych wahają się całkiem znacznie zależnie od ich typu (polikrysztaliczne albo monokryształ) i jakości, loga i jakości inwertera. Nie wahaj się, już dzisiaj wbij w przeglądarkę hasło: fotowoltaika Szczecin- czytaj pełen raport.