Gospodynie, w przeciwieństwie do panów, pamiętają o tym, aby mieszkanie było kameralnie i funkcjonalnie urządzone

Mieszkanie starego kawalera nietrudno rozpoznać, a w tego rodzaju obserwacjach wiodą prym panie, ponieważ to one zazwyczaj trudnią się urządzaniem wnętrz. Dbają o to, aby wszystkie pokoje były elegancko i przytulnie zaprojektowane, a mieszkańcy czuli się tutaj naprawdę jak u siebie. Damska ręka potrafi uczynić cuda, a czterdziestolatki w ogóle nie boją się dużych zmian i z chęcią biorą na siebie dekoratorskie obowiązki.

przytulna sofa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A czasem powieszenie nowych firanek w oknach lub postawienie paru doniczek na parapetach okazuje się niewystarczającym zabiegiem, ponieważ przy urządzaniu wnętrz warto wziąć pod uwagę także odpowiedź na istotne i jednocześnie oczywiste pytanie. A mianowicie, czy po zakończonym mini remoncie rodzinie będzie mieszkało się wygodnie?Panie troszczą się o to, żeby w mieszkaniu królował kolorystyczny ład. Zasada złotego środka obowiązuje również w doborze zdobień. Dzianina wełniana w ogromne koła, z której szwaczka uszyła kapę na łóżko, będzie odpowiednio wyglądać jedynie w pokojach, w jakich nie użyto zbyt wielu elementów zdobniczych. Krzykliwa ornamentyka sprawi, że każdy przybysz zaproszony przez pana i panią domu na obiad będzie w takim pokoju czuł się trochę przytłoczony. Jednakże wprawne oko gospodyni wychwytuje takie szczegóły i w razie potrzeby każda trzydziestolatka dokonuje właściwych zmian.Podczas zakupów panie skupią swoją uwagę na elementy, o których panowie z zasady raczej nie pomyślą. Ponieważ zdrowie jest najważniejszą wartością, gospodynie wymieniają puchowe pierzyny na nowe kołdry antyalergiczne . Kiedyś nie palono w piecach przez 24 godziny, zatem aby w nocy nie przemarznąć, trzeba było dobrze się nakryć. A dzisiaj wystarczą cieńsze oraz lżejsze kołdry, które poza tym o wiele łatwiej wynieść na balkon lub wyprać. Rewolucyjne zmiany dosięgły również spraw związanych z czyszczeniem pościeli, której od ładnych kilkudziesięciu lat nie ma potrzeby już krochmalić.

ogród

Autor: Muffet
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast w lecie, a także wczesną jesienią albo późną wiosną, mężczyźni lubią spędzać wolne wieczory przy grillu.odwiedź źródło domy szeregowe kraków domy szeregowe krakówI tym przypadku wskazówka doświadczonej gospodyni bywa nieoceniona. W ogrodzie lub na tarasie najczęściej siedzi się na krzesłach plastikowych, które w końcu miękkie nie są. Aby uczestnikom prywatnej biesiady siedziało się wygodniej, wystarczy zakupić poduszki na meble ogrodowe . Taki nabytek nie bywa nazbyt kosztowny, a przecież jest niezwykle użytecznym.