Wakacje to doskonały moment na remont

Lato to doskonały moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, szczególnie, jeśli decydujemy się na wymianę okien na nowe. Dzięki właściwym i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w porze zimowej w naszym domu będzie przytulnie i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna ograniczają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem.

Skuteczna naturalna wentylacja (systemy wentylacji wrocław – przejdź dalej) determinuje przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń, korzystając z nieszczelności okien i drzwi, które następnie przedostaje się przez kanały wentylacyjne domu na dwór. Podczas wymiany okien warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może przyczynić się do zwiększenia wilgoci powietrza i w konsekwencji do skraplania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb oraz ścian. W ten sposób bardzo łatwo może pojawić się grzyb w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą cyrkulację powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i mogą być użyte do niemal wszystkich rodzajów okien (zobacz więcej – okna veka). Nawiewniki montuje się w górnej części okna, dostarczają pokojom świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz pozbywają się za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Lato to także czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. Brak dzieci w domu, to najlepszy moment, by zmienić ich pokój w baśniową krainę. Urządzając pokój dziecka należy pamiętać o każdym szczególe, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian tak by stał się wygodny i bezpieczny. Początkowo powinniśmy wybrać główny motyw aranżacji dobierając do niej odpowiednią kolorystykę. Tło, czyli ściana, powinno być odporne na zabrudzenia, wykończone materiałami bezpiecznymi dla dla dziecka, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju dziecka powinny być oznakowane symbolami dowodzącymi bezpieczeństwa dla zdrowia – warto zwrócić na to uwagę, podczas ich zakupu w sklepie.

rusztowania

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Ściany pokryte farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pokryte jednolitym kolorem mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania.
Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety kładzione na całej powierzchni ścian. Jednak ze względu na ich właściwości, warto wcześniej upewnić się, że nasze dziecko nie jest alergikiem.

Więcej na

Naturalnie należy również pamiętać o meblach i dodatkach, które powinny być dobrane do motywu przewodniego pokoju.

W wakacje powinniśmy także zadbać o stosowną irygację naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe zwykle bardzo różnie reagują na brak wody, a ich odporność na przesuszenie jest zależna od gatunku, gleby oraz stanowiska.
Bardzo popularnymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które w razie potrzeby, można z łatwością przenieść w inne miejsce. Warto również zamontować system kroplujący lub zmechanizowane systemy nawadniania ogrodu, które w znacznym stopniu ułatwią nam pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie pochłaniało naszego cennego czasu. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami ciepłych, wakacyjnych dni, a podczas urlopu ogród nie będzie naszą
troską.

Oferujemy wynajem rusztowań Bautec Łódź