Jakie surowce stosuje się do budowy ogrodzenia?

Kiedy posiadamy już świeżo wybudowany dom, w którym zamierzamy spędzić resztę naszego życia, trzeba jeszcze pomyśleć o tym, aby sama posesja została prawidłowo ogrodzona.

sklep

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
To przecież sprawa bezpieczeństwa rodziny czyli naszych dzieci.
kosztorysy slider

Autor: Rockies
Źródło: http://www.flickr.com/
W składach budowlanych oferowane są ogrodzenia wykonane z różnego rodzaju surowców, np. drewna czy też siatki. Jeśli zależy nam na niezwykłej wytrzymałości tego ogrodzenia, warto jest wybrać ogrodzenie z kamienia. Ich wadą jest znaczna cena, ale redukuje to bardzo stylowy wygląd. Najczęściej wykorzystuje się tego typu kamienie jak granit czy porfir. Nieco zbliżonym wyjściem mogą być ogrodzenia wykonane z cegły. Wykorzystuje się do takiego celu cegły ogniotrwałe elewacyjne, np. licowe lub klinkierowe. Są one wykonywane w wielu odcieniach, np. żółtym czy białym. Można więc je dopasować do wyglądu domu oraz do swojego gustu. Istotne jest także to, że rozmiar cegieł można dopasowywać do danego projektu ogrodzenia panelowe producent mazowieckie – ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/ogrodzenia-panelowe/ -.

Najbardziej popularnym jednak materiałem, który służy przy konstrukcji ogrodzeń jest metal. Wytwarzane przez kowala płoty kute, są najbardziej kosztowne, ale także charakteryzują się pięknym i eleganckim wyglądem. Ogrodzenia wykonane z metalu są również wytwarzane przez zakłady ślusarskie. Takie produkty są mniej złożone oraz tym samym trochę mniej kosztowne. W mniejszych miastach popularne są wciąż ogrodzenia z drewna, jakie są zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak będą stosownie zaimpregnowane, to na pewno mogłyby posłużyć przez bardzo znaczny okres czasu. Podsumowując: można dobrać np. 2 rodzaje materiałów i połączyć metal z np. cegłą lub kamieniem.