Co jest skutecznym i niedrogim pomysłem na przeprowadzenie dociepleń?

W budownictwie od dawna wykorzystuje się polistyren, z którego wytwarza się m.in. granulat styropianowy. Jest to półprodukt do wyrobu choćby bloczków styropianowych. Mają one jedynie kilka milimetrów wielkości a stosuje się je dla przykładu do wykonywania osłony cieplnej.
Tego typu surowiec w formie bloczku o rozmiarach 1 metra sześciennego może ważyć aż 10-11 kg.

mieszkanie

Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli z kolei tego typu blok (więcej na stronie) zostanie sproszkowany, to jest sprzedawany pod nazwą regranulat styropianowy.

Jeśli uważasz, że prezentowany tekst jest wartościowy, prędko zobacz ponadto szczegóły na witrynie, wtedy z pewnością zapamiętasz więcej detali.

Rezultat izolacji termicznej okaże się w większym stopniu odczuwalny, jeśli do prac ociepleniowych będą wykorzystane bryłki o nieregularnych kształtach. Obie wspomniane postaci (granulat oraz regranulat) są używane do robót izolacyjnych przy docieplaniu trudno dostępnych miejsc, a również do izolacji stropodachów czy pustych obszarów w powierzchni ścian. Takie prace przeprowadza się przy pomocy wdmuchiwania, gdyż surowiec ten jest bardzo lekki. Tego typu technika jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o izolację cieplną, lecz i o izolację dźwiękową.

Materiał ten można również wykorzystać do izolacji podłogi pomiędzy poszczególnymi legarami albo jako lekkie kruszywo używane do towarów wykonywanych z betonu. Regranulat redukuje ciężar i zwiększa izolacyjność betonu. Wyroby takie określa się jako styrobeton. Ponadto regranulat styropianowy może być wykorzystywany jako surowiec wypełniający niektóre meble, np. pufy.

Znajduje też zastosowanie w ogrodnictwie jako dodatek, za pomocą jakiego można by efektywnie spulchniać ziemię. Granulat sprawdza się także jako surowiec do realizacji ozdób.