Wyposażenie publicznych toalet

Co powinno się znaleźć w toalecie publicznej? Które rozwiązania zagwarantują bezpieczeństwo a także komfort użytkowania? W jaki sposób zaprojektować umywalnię? Które akcesoria łazienkowe są niezbędne, a które stanowią oprzyrządowanie ponadprogramowe?
Powinniśmy pamiętać o wielu sferach, nawet takich jak szczotki WC.

katalog

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kogoś może się to wydać trudne, inni nieumyślnie mogę pominąć ważne kwestie, zwłaszcza w toku aranżacji toalety przenośne toruń dla ludzi niepełnosprawnych – dobra suszarka kieszeniowa. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi punktami planowania toalety publicznej. Napotykane problemy związane z toaletami publicznymi są na ogół następstwem nieprawidłowego zaplanowania jak też nieutrzymania dostatecznego poziomu schludności. Zależnie od wariantu obiektu, np. centrum handlowe, szkoła, lecznica, sekretariat etc., poszczególne łazienki mają służyć różnym grupom ludzi. Logicznym będzie, iż zależnie od docelowych eksploatatorów, niektóre określone wymagania będą się odróżniać dla poszczególnych sanitariatów. Mężczyźni, damy, maluchy lub osoby niepełnosprawne objawiają odrębne wymogi zatem to właśnie tenże element decyduje o wyposażeniu umywalni – dużo więcej przeczytasz na tej stronie. Co więcej toaleta przyjazna ludziom powinna uwzględniać też potrzeby kulturalne i etniczne.
budowa - marina

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
szczotki wc

Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com
Niechybnie każdy z nas miał okazję skorzystać z łazienki publicznej. I właśnie rodzi się pytanie, czy to na pewno możesz zaliczyć do sympatycznych doświadczeń? Niezadowalające oświetlenie, zalana podłoga, brak papieru, niemiły zapach skutecznie wywołują uczucie zniechęcenia na samą myśl o tychże miejscach.

Tropem do zerwania z tym wizerunkiem jest zaplanowanie toalety w taki sposób, by spełniała najważniejsze wymagania, to znaczy powinna być: czysta, dobrze wentylowana, prosta w utrzymaniu, odpowiednio rozplanowana, przyjazna osobom kalekim, przyzwoicie wyposażona w potrzebne akcesoria tj. suszarka kieszeniowa.