Jak najbezpieczniej i efektywnie się przeprowadzać? Warto znać kilka reguł, jakie są niezawodne w takiej sytuacji

Przeprowadzki to temat rzeka. Każdy z nas choć raz w życiu doświadczył tego charakterystycznego zajęcia. Jak dobrze się do tego nie przygotujemy to czeka nas istna udręka, frustracja, nerwy i zgubione rzeczy. Z drugiej strony, możemy się do tego skutecznie zabrać, należy znać jednakowoż pewne techniki. Jakie to?

Przede wszystkim nie czekaj na ostatni moment tylko rozpocznij się pakować już znacznie wcześniej. Nawet nie wiesz, jak wiele rzeczy masz w domu. I zarazem nie musisz być “zbieraczem”, wiedz iż na co dzień tego nie zauważysz, lecz podczas przeprowadzki nie będziesz mógł się nadziwić, jak to wszystko zebrałeś. Przynajmniej miesiąc wcześniej zacznij pakowanie ubrań, a im bliżej przeprowadzki wrocław cena to zbieraj przedmioty częściej używane. Zasada jest taka, iż w dniu przeprowadzki wszystko powinieneś mieć spakowane. Przeprowadzka to idealna okazja żeby pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów. Nie warto bowiem zabierać ze sobą wszystkich “śmieci”, które nazbieraliśmy przez ostatnie miesiące, czy lata. W tym celu przygotuj dwa duże pudła. W pierwszym daj przedmioty do wyrzucenia, w drugim odstaw rzeczy, jakie możesz komuś oddać.

przeprowadzka

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, by przygotować solidne pudełka. Nie chciałbyś przecież zbierać swoich rzeczy po tym, jak pudełko nie dało rady i urwało się dno. Takie rzeczy się zdarzają, a co gorsza jak przenosimy coś cennego to możemy się przygotować na duże straty (np. porcelana). Najlepiej zakupić takie pudełka, a jeszcze lepszy jest sposób, aby przejść się po sklepach, najlepiej alkoholowych, bo tam posiadają solidne pudełka (w końcu nosi się w nich ciężkie butelki). Wiadomo, że idealnym sposobem jest użycie pudełek pizzerie w krakowie innych pojemników, które mamy na stanie i nadają się do przenoszenia rzeczy. Pamięta jednak o ich wytrzymałości.

Każde z pudełek musi być dokładnie oznaczone. Zanim wsadzisz przedmioty do pudełek wszystko odpowiednio posortuj. Wyciągasz ubrania z szafy? Od razu warto sortować wszystkie ubrania. To samo wykonaj z szufladami i pozostałymi miejscami, z których wynosisz rzeczy. Takie podejście znacząco ułatwi ci późniejszą pracę przy rozpakowywaniu. A na końcu dzwoń po dobrą firmę przeprowadzkową, jak przeprowadzki Wrocław (zobacz ), jaka rozważnie i bez uszkodzeń dowiezie twoje cenne przedmioty do nowego domu.