Lepiej kupić czy wynająć? Co zrobić, by wreszcie zamieszkać na swoim? Jakie są najlepsze?

Gdzie zamieszkać? Czy opłaca się kupować nowe mieszkania czy może jednak szukać czegoś na rynku wtórnym? Co myśleć o wynajmowaniu mieszkań? Czy jest to sensowne?

Te i podobne pytania rodzą się w naszym umyśle, w momencie gdy wybieramy kupno lub wynajem mieszkania. Nie ma co się dziwić, to bardzo istotne kwestie, które zazwyczaj rzutują na naszej przyszłości. Jak więc wybrać najlepiej? Na co zwracać uwagę?

budynki

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze trzeba zapytać się, jak długo można wynajmować mieszkanie? Zaczynamy podczas studiów, a później, kiedy już je ukończymy dalej to robimy. Z jednej strony nie mamy zbyt wielu okazji, by nabyć własne mieszkanie, bo skomplikowana sytuacja na rynku zatrudnienia to utrudnia, z drugiej mnóstwo osób bierze przykład z krajów zachodnich, gdzie bardzo często wynajem mieszkań jest popularne.

Jeśli zamieszczone tutaj wiadomości przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na omówienie, które zobaczysz, gdy klikniesz ten link.

I to bardzo długo, nawet przez większość życia. Niby tak, jednak my Polacy mamy dość silne poczucie własności i każdy z nas marzy o swoim mieszkaniu.

Zainteresował Cię nasztekst? Przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie unikatowe info, dlatego zobacz ten link (http://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-klasyczne/) na ten temat!

Nie da się tego zmienić w jednej chwili.

Nie satysfakcjonują nas mieszkania na wynajem, a z drugiej strony żal nam w taki sposób ulokowanych funduszy. Te pieniądze bowiem przechodzą na konto obcych ludzi, a dla nas są stracone. Z tego względu, gdy mamy taką możliwość korzystniej wziąć kredyt i zgodzić się na kupno swojego mieszkania. Pieniądze, które tracilibyśmy na wynajem, teraz spłacają nam kredyt.

Dobrze żyć oszczędnie, żeby w razie trudności mieć pod ręką rezerwowe pieniądze na ratę kredytu. To mimo spodziewanych trudności na pewno korzystniejszy pomysł niż wynajem, szczególnie, że mieszkania na sprzedaż są dostępne pod wieloma postaciami, oznacza to, że ceny są też wyższe i niższe, tak więc łatwo odnaleźć coś dla siebie. Deweloperzy prześcigają się w stawianiu tanich osiedli i w pełni ekonomicznych i komfortowych, jak nowe osiedla Rzeszów to sprawia, że ta konkurencja o klienta sprzyja każdemu z nas. Ceny są niższe, więc rata kredytu nie wygląda tak strasznie. W taki sposób w końcu możemy sobie pozwolić na swoje mieszkanie, a to jest z pewnością jedna z ciekawszych inwestycji w naszym życiu. To inwestycja na dzisiaj i jutro, na kolejne pokolenia, to gwarancja mieszkania i spokojnego rozwoju.