Bezpieczeństwo przechodnia na drodze jest teraz najważniejsze.

Od lat państwo stawia na bezpieczeństwo pieszego, z tego powodu organizowane jest więcej rozmów
z młodzieżą i wyświetlane są nowe spoty reklamowe zachęcające do noszenia odblasków po zachodzie słońca. Ostatnimi czasy wiele mówi się o przejściach dla pieszych.

przejście dla pieszych

Autor: der_cat
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu wielu stłuczek z udziałem przechodniów Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postanowiło działać, żeby zapobiec temu zjawisku. Jako pierwsze postanowienie spod rąk ministra wyszło rozporządzenie, aby po zmroku mieć odblaski na drodze.
Większość z Was, bez wątpienia kierowcy jeżdżący w nocy przekonali się, że pieszy jeśli nie nosi jakiegoś odblaskowego materiału jest teoretycznie niedostrzegalny nawet jeśli oświetlają go światła samochodu – odblaski na drodze. Dzieje się tak, z tego powodu że kierując nasz wzrok jest skupiony na drodze bezpośrednio przed nami, zaś zdarzenia po bokach drogi zauważamy z drobnym opóźnieniem.
Na rynek wprowadzone zostało mnóstwo gadżetów odblaskowych oraz jaskrawe elementy odzieży, by ułatwić uwidocznienie się na drodze w nocy.

Rząd mobilizuje, by nosić nie mniej niż jeden element odblaskowy, jak na przykład brelok. Nawet w niektórych sklepach odzieżowych można zakupić stylowe bluzki z elementami jaskrawymi.

Kliknij ten link oraz zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są tam dodatkowe wiadomości. One też analizują taką tematykę.

Najczęściej taką odzież możemy znaleźć w sklepach ze sprzętem górskim, z tego powodu że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa w razie nieszczęśliwego wydarzenia albo, kiedy ktoś się zagubi w nocy, w celu usprawnienia akcji ratunkowej. Przejdźmy teraz do przejść dla pieszych. Znane nam „zebry”, czyli kilka do kilkunastu śnieżnobiałych pasów, podobnie są obiektem zainteresowania rządu.

Obecnie oceń system rekuperacji ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

W wielu punktach sygnalizacja świetlna nie jest konieczna, są to przede wszystkim drogi proste, bez skrzyżowań, ale jest to ogromnym zmartwieniem dla pieszych, którzy chcą przedostać się na przeciwległą stronę jezdni.

Z tego powodu stworzono aktywne przejście dla pieszych (aktywne przejścia dla pieszych), i to nie jedno, lecz istnieje ich w naszym państwie już paredzieisiąt. Reguła ich działania jest widoczna na pierwszy rzut oka, poinformować prowadzącego pojazd, iż na szosę wkroczył przechodzień. Aktywna „zebra” jest stosowana tam, gdzie nie ma akurat świateł drogowych, szczególnie przy szkół, a także blisko niebezpiecznych zakrętów. Na elementy przejścia składają się: lampa błyskowa, która błyska jedynie pieszy wchodzi na pasy; chrakterystyczny czerwony chropowaty pas farby, który ostrzeże kierowcę pojazd, iż ”zebra” jest niedaleko również fluorescencyjne balustrady. Wszystko po to, by polepszyć przechodzenia przez ulicę.

Jeszcze raz zachęcamy do noszenia gadżetów odblaskowych, które sprawią, że każdy będzie widzialny dla samochodu i w porę go zaalarmuje o naszej obecności na pobobczu.