Karta hotelowa, jaka zastąpiła nie tylko klucze, ale wszystkie urządzenia elektryczne

Czy pamiętasz jeszcze, że dekadę temu ludzie podniecali się kartami mieszczącymi 20 piosenek? Prawda, iż wydaje się jakoby było to wieki temu? Dzisiaj produkowane są karty o pamięci 64 GB, twarde dyski o pojemności 1000 TB, zaś my pragniemy omówić inną kwestię.

Pewna firma wprowadziła na rynek nowatorski system, który automatyzuje funkcjonowanie urządzeń w hotelu, a wszystko oparte jest na…karcie hotelowej.

karta hotelowa

Autor: Ospel
Źródło: Ospel
Wprowadzony system oparty jest w głównej mierze na bezprzewodowym łączu karta hotelowa-odbiornik pokojowy (pełna oferta dostępna pod adresem ).

Jeśli podoba Ci się omawiany tekst, kliknij ten link – niewątpliwie również warto zobaczyć tam (https://centrumwygody.pl/) następny dający do myślenia materiał!

Innowacyjny system nie tylko otwiera drzwi, gdy do czujnika przyłożona zostanie karta, lecz również na bieżąco poinformuje w jakim miejscu w pokoju znajduje się człowiek posiadający kartę. Dzięki tej funkcji, służba hotelowa będą mogli szybciej działać, jeśli ktoś straci przytomność. Specjalne urządzenie, jakie zostanie połączone z systemem hotelowym, może mieć rozmaite funkcje. Najbardziej rozbudowane wersje będą mieć funkcje: otwarcia i zamknięcia pokoju gościa, włączania światła na powitanie, wyświetlanie statusu („proszę nie przeszkadzać” lub „proszę o posprzątanie), załączenia wybranych obwodów elektrycznych oraz klimatyzacji, kontroli opuszczenia żaluzji i otwierania i zamykania okien. Prawda, że jest to genialny system, który zezwala gościom niemalże w pełni spersonalizować funkcje pokoju według prywatnych przyzwyczajeń. Goście przez kartę ustalić w jakich godzinach system powinien włączyć ogrzewanie, zasunąć rolety. System rozpozna również której karty użyto, także żaden inny gość nie będzie mógł wejść do pomieszczenia, w dodatku system natychmiast informuje obsługę o próbie wtargnięcia (w temacie kart hotelowych). Wydaje się, iż jedyną wadą technologii będzie komputer hotelowy, który w chwili awarii…wyłączy wszystkie urządzenia w pomieszczeniach hotelowych. Ale trwają obecnie prace nad ulepszeniem systemu tak, aby urządzenia w pokojach działały również w trybie awaryjnym.

Dzisiaj za pomocą jednej karty człowiek będzie mógł spersonalizować funkcje pokoju hotelowego pod prywatne potrzeby. Karta hotelowa nie tylko zastępuje klucze, lecz włączniki świateł, pilot do klimatyzacji, w gruncie rzeczy obsłuży wszystkie urządzenia oraz instalacje elektryczne.