Jak stworzyć nowoczesny dom? Czy zastosowanie systemu inteligentnego to właściwa idea?

Sterowanie domem jest bardzo wygodne, a może być jeszcze bardziej proste, jak połączymy zarządzanie różnorakimi urządzeniami oraz instalacjami w spójny system.
Tego typu systemy inteligentne pomniejszają liczbę koniecznych do obsługi i kontroli czynności.

sterowanie oświetleniem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do sterowania roletami, oświetleniem lub ogrzewaniem jesteśmy w stanie po prostu zastosować elementy systemu alarmowego, takiego rodzaju jak czujniki, manipuLatory i centralę. Jedną z najważniejszych funkcji najczęściej realizowanych przez automatykę w domu jest sterowanie oświetleniem- . Możemy go wspaniale zautomatyzować, z pewnością najlepiej korzystać z możliwości wyłączania go w całym domu jednym przyciskiem, jak wszyscy wychodzą.
systemy inteligentne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Będziemy mieć w takiej sytuacji zapewnienie, iż razem z uzbrojeniem alarmu zachodzi wyłączenie światła w każdym z miejsc. Nie jesteśmy zmuszeni w takiej sytuacji wybierać się do garderoby na piętrze lub do najdalej zlokalizowanego pokoju, ażeby sprawdzić czy jakaś żarówka będzie niepotrzebnie zapalona. Tak samo jak zarządzać oświetleniem, można też roletami. Mogą być automatycznie opuszczane w całym domu w momencie uzbrajania alarmu oraz podnoszone razem z jego wyłączaniem. Jak chcemy zmylić obserwujących nasz dom, to można uruchomić funkcję podnoszenia oraz opuszczania rolet w ustalonym czasie, aby zasymulować obecność, kiedy w domu nas nie ma. System jest w stanie sterować też oknami- zobacz systemy inteligentne.
Po zainstalowaniu siłowników musimy tylko nacisnąć przycisk, by uchylić jedno z nich lub kilka jednocześnie, nawet w takim celu nie musimy podnosić się z łóżka.

Wychodząc z mieszkania, nie jesteśmy zmuszeni sprawdzać, czy każde jest już zamknięte.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej płyta modelarska w tym miejscu, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Sterująca nimi centrala alarmu wykona to za nas, a jak będzie taka potrzeba, to zamknie je za pomocą siłowników.