Wybieramy dachówkę

Decyzja o wyborze pokrycia dachowego to jedna z pierwszych, jakie inwestor podejmuje już na etapie projektowania budynku.
Tak bywa trudno ją w przyszłości zmienić, dlatego że do rodzaju pokrycia dachowego dostosowuje całą konstrukcję dachu.

szafki

Autor: A. Birkan ÇAGHAN
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego warto ową decyzję podjąć po rozważeniu wszelkich osiągalnych możliwości, bo dach to nie tylko wygląd – to także bezpieczeństwo mieszkańców.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze informacje (https://www.centrumwygody.pl/materialy-instalacyjne/trojniki) odkryjesz w następnym bardzo interesującym tekście.

Na wybór rodzaju dachowego pokrycia ma wpływ mnóstwo elementów, takich jak kąt pochyłości dachu, lokalne warunki meteorologiczne, poziom skomplikowania dachu. Jednak z reguły napotykane rodzaje dachowych pokryć w naszym klimacie to ceramiczna dachówka, blachodachówka i news na rynku – kompozytowa dachówka. Jakie są wady jak też zalety poszczególnych opcji? Co będzie bardziej korzystne?

Dachówka ceramiczna to najstarszy oraz cieszący się wielkim uznaniem sposób na pokrycie dachu. Ów typ dachówek wykonuje się z odpowiednio przygotowanej i wypalonej gliny, do której dodaje się w większości wypadków specjalne substancje uszlachetniające, np. kwarc oraz barwniki, dzięki którym inwestor otrzymuje szeroką gamę kolorystyczną artykułu, jednakże ciągle bardzo ograniczoną w porównaniu do blachodachówki. Blaszane pokrycia są lekkie, solidne, bezproblemowe do ułożenia a także najtańsze z zaprezentowanych opcji.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo ten świetne źródło (http://www.vacuum-tech.pl/pompy-katalog/). Przekonaj się, to także okaże się dla Ciebie godne uwagi.

Przypominać mogą gont bitumiczny lub drewniany albo ceramikę, bo paleta kolorystyczna jest nieomal bezgraniczna. Surowcem bazowym do wytwórczości tego rodzaju pokryć jest blacha aluminiowa.

O wytrzymałości blachy decyduje grubość rdzenia oraz typ powłoki, która musi być wytrzymała na korozję. Jeżeli idzie o ocieplenie dachu świetnie sprawdza się tzw. styropapa.