Jak wykończyć zewnętrzne schody? Przewodnik dla stawiających dom

schody do domu to ważny element nie tylko wizualny, ale przede wszystkim funkcjonalny.
Schody zewnętrzne mogą zostać wykończone w przeróżny sposób. Sporo zależy od tego, jakie mamy wyczekiwania a także jaki efekt finalny chcemy osiągnąć.

schody granitowe strzegom

Autor: jphilipg
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród osiągalnych surowców na wykończenie schodów zewnętrznych wyróżnić można zarówno mniej, jak też bardziej dekoracyjne jak schody granitowe Strzegom. Warto zaznajomić się z typami materiałów, ażeby podjąć świadomy wybór oraz aby schody – pozostałe informację dostępne będą tu – były estetycznie wykończone. Zewnętrzne schody muszą być wykończone materiałem o należytych parametrach. Materiał na schody (zobacz warte przeczytania) zewnętrzne w domu musi być odporny na działanie niesprzyjających czynników pogodowych oraz nienasiąkliwy. Materiał na zewnętrzne schody powinien być mało podatny na oddziaływanie wilgotności, intensywnych promieni słońca jak też mrozu. Powinien być wytrzymały, nie ulegać prędkiemu wycieraniu i nie być podatnym na zarysowania.
Żarówka

Autor: Jaroslav Dvorský
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest także, ażeby schody zewnętrzne nie były śliskie. Ma to znaczenie przede wszystkim zimą, ale także w trakcie deszczowej aury w okresie jesiennym. Zewnętrzne schody powinny być bezpieczne, zaś bezpieczeństwo może zostać zachowane dzięki użyciu surowca antypoślizgowego. Na rynku dostępne są płytki na zewnętrzne schody o takich właśnie cechach. Do surowców na zewnętrzne schody, jakie nie posiadają takich cech, wykorzystuje się maty antypoślizgowe.

Są one instalowane w ten sposób, ażeby unosząc je, można było bez kłopotu wyczyścić schody. Łatwość w czyszczeniu jest to następny element, jaki powinien być brany pod uwagę przy wyborze materiału wykończeniowego na zewnętrzne schody.