Dzisiejsze place zabaw dla maluchów – jak powinny być wyposażone, by stanowić bezpieczne oraz ciekawe miejsce?

Dzieci w miastach mają zazwyczaj niewiele miejsca do zabawy. Brak swojego ogródka zmniejsza możliwość przebywania na świeżym powietrzu, jako że zdecydowana większość mieszkańców miast posiada mieszkania, nie domy. Z tego względu, tak wielkie znaczenie mają prawidłowo wyposażone place zabaw dla dzieci. Teraz coraz częściej można je spotkać w miejskich parkach czy na osiedlach mieszkaniowych. Ich liczba szybko wzrasta, co jest jak najbardziej pozytywną tendencją.

Jak w takim razie powinny być wyposażone, by zabawa na placu dawała maluchom dawkę radości i była dla nich faktycznie bezpieczna?Co najważniejsze, obecnie place zabaw są wykładane specjalną piankową wykładziną, w żywych kolorach. Zapewnia to nie tylko walory wizualne, ale też absolutnie większe bezpieczeństwo, ponieważ pianka amortyzuje niebezpieczne wstrząsy oraz upadki, jakie na placach zabaw zdarzają się rzeczywiście często, szczególnie jeśli maluchy nie są ostrożne.

Co więcej, zazwyczaj mają one do dyspozycji huśtawki czy wysokie konstrukcje, z tego względu upadek na ziemię lub beton (czym wiercić w żelbecie) mógłby być wyjątkowo bolesny. Dużą popularnością charakteryzuje się drewniane wyposażenie placów zabaw.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej liny stalowe do wyciągarek dokładniejszych wiadomości odnoszących się do prezentowanego tu tekstu. Z pewnością jest on bardzo ekscytujący.

Drewno jest materiałem uniwersalnym, nie nagrzewa się w lecie i nie wyziębia się w czasie zimy, w związku z tym niezależnie od pory roku, zabawa na placu zabaw będzie doskonałym przeżyciem.

Drewno także jest bardzo wytrzymałe, co ma duże znaczenie, jako że plac jest inwestycją co najmniej na kilka lat. Zazwyczaj na placach zabaw można spotkać huśtawki wykreowane dla dzieci w różnym wieku, karuzele lub zjeżdżalnie. Powszechne są też konstrukcje przeznaczone do wspinania się, jakich zadaniem jest ćwiczenie koordynacji maluchów lub tradycyjne piaskownice. Naturalnie, wyposażenie zależy z reguły od rozmiarów placu, jednak dzisiaj coraz częściej, place są rzeczywiście bardzo nowoczesne.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując, place zabaw dla dzieci powinny być przede wszystkim kolorowe, a im więcej konstrukcji do zabawy oferują, tym lepiej. Dodatkowo, wyłożenie ich powierzchni specjalną wykładziną jest współcześnie dosyć popularną alternatywą, jakie ma zagwarantować dziecku bezpieczeństwo. Dużo częściej, poszczególne konstrukcje na placach zabaw produkowane są z drewna.