Szybka budowa swojego domu czyli jak wszystko zaplanować, żeby prace mogły iść sprawnie i bez większych poślizgów

Wykończenie i budowa domu to kosztowny i dość długi proces. Niewielu ludziom udaje się wybudować i urządzić kompleksowo dom w ciągu jednego roku – najczęściej zajmuje to co najmniej dwa, a są i osoby, które i dziesięć lat próbują doprowadzić wszystko do końca.

klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Budowę domu trzeba z reguły zacząć od wykopania i zalania odpowiednich fundamentów. Jeżeli są one zrobione, to przychodzi kolej na stropy i ściany. W związku z tym że po wszystkich etapach konieczne będzie odczekanie jakiegoś czasu, zależnie od zastosowanych metod, to niestety niewiele się tu da prace przyspieszyć. Wręcz najczęściej wszystko będzie szło w drugą stronę, bo wystarczy parę dni opadów czy kłopoty z budowlańcami, aby był poślizg w inwestycji.

Wejdź na ten link i poznaj tam uwagi na nasz temat. Gdy wynikną jakieś wątpliwości, to chętnie Ci na wszystkie odpowiemy.

Końcowym etapem budowy budynku jest położenie dachu, i jeśli to zostanie zrobione, to przychodzi czas na montaż instalacji elektrycznych i wodnych i urządzenie wnętrza. Wielu ludzi jest zdania, że budynek powinien przynajmniej rok stać bez okien, aby dobrze dopasował się do gruntu i prawidłowo osiadł, a w tym czasie zająć się można innymi sprawami, takimi jak postawienie ogrodzenia albo przygotowanie podjazdu. Po ukończonych pracach na budowie warto zrobić dookoła dokładne sprzątanie, zorganizować sprzedaż rusztowania, desek i innych elementów jakie jurusztowania – więcej info -ą potrzebne, bo dużo prościej będzie wtedy zająć się innymi pracami.

rusztowanie przed budynkiem

Autor: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com
Równolegle z urządzeniem wnętrza zaplanować można inne prace, przykładowo takie jak ogrodzenie i bramę wjazdową. Najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzeniajest pleciona siatka z metalu, malowana lub pokryta tworzywem sztucznym. Dużą popularnością cieszą się także panele z siatki zgrzewanej (odnośnik), są one sztywniejsze, łatwiejsze w montażu i, jak twierdzi wielu ludzi, ładniej się prezentują od siatki. W przypadku zakupu paneli istotne jest precyzyjne wymierzenie ogrodzenia, ponieważ kupuje się je przygotowane na wymiar – jakiś błąd może spowodować dużo zamieszania i niepotrzebnej pracy, dlatego też warto wszystko precyzyjnie wyliczyć przed złożeniem zamówienia.