Osoby niepełnosprawne żyją wśród nas i nie można nam tego nie dostrzegać

To my, w pełni sprawni mamy obowiązek uczynić wszystko, aby oni miały możliwość w miarę swobodnie istnieć, a nie izolować się w domu z powodu niemożności poradzenia sobie poza nim bez czyjejś pomocy.
Nieraz z pozoru dla osób całkowicie sprawnych banalne, niewielkie krawężniki wykluczają takiej osobie niepełnosprawnej wyruszenie chociażby do sklepu.

zamek

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście te potrzeby są w takim stopniu dostrzegane i nagłaśniane, iż coraz więcej punktów bywa dopasowanych do poruszania się przez osoby na wózkach.

Aktualnie trudno o dobre i wiarygodne omówienie w kontekście prezentowanej kwestii, jednak jeśli chcesz takie poznać, to po prostu wejdź na ten odnośnik.

Pierwszym przykładem na to niech okażą się toalety miejskie lub te w dużych marketach. Nam w pełni sprawnym nie przeszkadza, iż jest tam zainstalowany na przykład podajnik ręczników papierowych, a dla osób niepełnosprawnych okazuje się to możliwość dania sobie rady z kolejną czynnością samemu. Analogicznie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o poręcze dla niepełnosprawnych. Nikomu z nas przecież nie zawadza zatem z jakiego powodu mielibyśmy ich nie montować, skoro mogą niebywale polepszyć sprawę każdemu jednemu niepełnosprawnemu – ? Nie możemy się zamykać na takie potrzeby, bo najgorszą rzeczą dla osób niesprawnych ruchowo bywa znajdowanie się w izolacji spowodowane niemożnością samodzielnego poruszania się.

http://www.impeco.pl/

Autor: http://www.impeco.pl/
Źródło: http://www.impeco.pl/

Jesteśmy zobligowani jeszcze bardziej otwierać się na potrzeby takich ludzi.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to śmiało przekonaj się, co znajdziesz w ofercie okna schuco, która odnosi się do podobnej problematyki.

Im faktycznie nie jest potrzebne nasze współczucie, ale utworzenie sposobności do swobodnego istnienia w społeczeństwie.