Źródła światła LED, do ogrodu i do łazienki to lokata na przyszłość.

Niewiele osób wie, jaki wpływ na naszą aktywność ma energia słoneczna. Nasz rytm biologiczny jest w dużej mierze od niego uzależniony. Jeśli słońca jest za mało to organizm produkuje za mało witaminy D, spada koncentracja, pojawia się senność a przy dłuższych okresach, może pojawić się przygnębienie. Porą zimową i jesienią gdy mamy niedostatek energii słonecznej, bardzo ważny jest prawidłowy wybór oświetlenia.

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak dobrze nie oddziałuje na nasze samopoczucie, w długie zimowe wieczory jak cieple taktowne źródło światła, które musi nam przez pewien czas zastąpić naturalne światło. Dom składa się z paru różnorodnych powierzchni. Każde z nich wymaga określonego rodzaju źródła światła.

Przy wyborze prawidłowego oświetlenia, nie wolno zapominać, że przede wszystkim jego barwa może nas uspokoić lub też możemy czuć się poddenerwowani.

Jeżeli pragniesz uzyskać nie mniej fascynujące informacje na omawiany wątek, to przenieś się do serwisu, który zawiera wartościowe wiadomości odnoszące się do prezentowanego problemu.

W sytuacji dawnego oświetlenia, wybór zabarwienia jest utrudniony a nawet wręcz niewykonalny. Biorąc pod uwagę żarówki LED nie ma z tym problemu.

Lampy LED dawniej używane były zasadniczo jako lampy sygnałowe np. w kierunkowskazach lub ostrzegawcze w różnego rodzaju sprzętach elektronicznych. Odkąd wymyślono żarówki LED z białym światłem zaczęto je stosować do oświetlenia mieszkań.

Jeśli zainteresowała Cię taka tematyka, bez obaw przeczytaj również to zweryfikuj serwis, ponieważ przeczytasz tam niezwykle wartościowe wiadomości.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj lampy z białymi żarówkami LED wytwarzane zgodnie z ilością lumenów i temperatury barwowej: biała komfort – oświetlenie zbliżone do emitowanego przez dawne żarówki, biała neutralna – podająca jaskrawe światło najczęściej wykorzystywana w galeriach handlowych. Trzeci rodzaj, to żarówka LED o kolorze światła dziennego tzw. błękitna chłodna, współgrająca z współczesnym wystrojem, z przewagą metalu, szkła i kamienia.

Żarówki LED to przede wszystkim oszczędny i jednocześnie komfortowy substytut dawnego systemu oświetlenia. Ich niewątpliwą dobrą stroną, jest niewielki pobór mocy oraz minimalne emitowanie ciepła, jak również wysoka wytrzymałość na wstrząsy. Źródło LED dobrze sprawdza się do oświetlenia kierunkowego i dekoracyjnego, w miejscach relaksu, zabawy z dziećmi, przygotowywania jedzenia oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.