Jakie mamy typy posadzek przemysłowych i gdzie znajdują zastosowanie? O jakich sprawach pamiętać? Na co zwrócić uwagę?

W budownictwie przemysłowym stosuje się wiele rodzajów posadzek. Żeby wymienić najbardziej istotne, są to posadzki betonowe, cienkowarstwowe, beton szlifowany, polerowany czy posadzki epoksydowe.

Różne posadzki do przemysłu koniecznie powinny pełnić najważniejsze wymagania, przede wszystkim muszą być odporne mechanicznie, chemicznie, muszą być plamoodoporne.

Pragniesz dowiedzieć się więcej na ten temat – na pewno zaintryguje Cię bieżąca treść, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.

Co ponadto powinniśmy wiedzieć na ten temat? Jakie mamy typy posadzek?

migawka - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza - stykówka

Autor: anita kluska
Źródło: http://www.flickr.com
Jednymi z bardziej znanych są posadzki antystatyczne, co oznacza system monolitycznych posadzek betonowych. Są niezwykle trwałe, mają doskonałe techniczne parametry. Używane są tam, gdzie mamy wysokie wymogi dotyczące antyelektrostatyczności jak i odproności.
dekoracja

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często wykorzystywane jako zbrojenie rozproszone zwielokrotniające parametry wytrzymałościowe betonu. Wykorzystuje się je w magazynach paliw, przemyśle elektronicznym a nawet w hangarach lotniczych. Inny rodzaj to betonowe posadzki monolityczne, które są utwardzone w technologii DST. Taki typ posadzki bazuje na płycie posadzkowej, jaka jest zbrojona włóknami stalowymi. Jak jest tworzona? Najzwyczajniej na świeżo rozlany beton nanosi się, a następnie zaciera utwardzacz systemowy w postaci posypki.
Można zyskać tak powierzchnię bardzo gładką.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to tu jest notka z www (https://www.linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-spalinowe/), która także zawiera bardzo ciekawe dane na prezentowany tutaj temat.

Jest to niezwykle trwały, odporny na ścieranie i pylenie materiał.

Miejmy na uwadze, że są różnorodne typy, ale nieważne, jaki materiał dobierzemy, zawsze warto zwrócić uwagę, w jakim miejscu go kupiliśmy, a jak posadzki przemysłowe Warszawa jest bardzo dobrym miejscem, żeby się w takie zaopatrzyć. Dobrze więc w nie zainwestować kupując je u najlepszego producenta.