Dlaczego dobrze zaplanowany projekt i wykonanie elektrycznej instalacji są tak ważne dla jej późniejszego użytkowania.

Podczas budowania domu większość osób nie przywiązuje dużej wagi do kwestii instalacji elektrycznej. Bierze się to z faktu, że wiele elementów jest schowanych, albo w skrzynkach albo pod tynkiem, a te które znajdują się na wierzchu przeważnie zbyt widoczne nie są.

Oryginalna łazienka: szkło, ceramika i kwiaty

Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin
Wyjątek będą tutaj stanowić włączniki świateł i światła (polecamy włącznik światła szklany), które najczęściej wybierane są ze względu na wygląd, a na resztę parametrów już się mniej patrzy. Tymczasem odpowiednio zaprojektowana i zrealizowana instalacja do oświetlenia będzie bez problemów służyła przez długie lata.

Otwórz ten link wymiennik ciepła wentylacji! Tam zobaczysz interesujące wiadomości na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

Natomiast jeżeli zostaną popełnione jakieś niedoróbki, to niejednokrotnie szybko zaczną one mocno doskwierać, a czasami spowodować poważniejsze problemy. Taka sytuacja ma miejsce jeśli przykładowo puszki hermetyczne zostaną zastąpione zwykłymi w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zawilgocenia. Zapewne się oszczędzi na tym kilka złotych, ale będzie ryzykować niebezpiecznymi zwarciami instalacji.

stolarka

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc to pod uwagę warto parę chwil przeznaczyć na zakup odpowiedniego osprzętu, najlepiej po konsultacji z elektrykiem. Niektóre rozwiązania będą niewiele droższe, a zagwarantują znacznie większe bezpieczeństwo i wygodę codziennego użytkowania. Warto również dobrze się zastanowić nie tylko nad tym, co jest potrzebne na dzień dzisiejszy, lecz co może się przydać za jakiś czas.

Jeżeli na przykład będzie za mała ilość gniazdek, to na każdej podłodze plątały się będą różne przedłużacze, co na pewno wygodne nie będzie. Znacznie lepiej zaplanować kilka tego typu gniazdek więcej podczas budowy, uniknie się później wielu problemów.