Zdjęcia robione z wysokości

Kiedy myślimy o „cykaniu” fotek to przychodzi nam do głowy zdjęcie robione niezłym aparatem przez osobę, która stoi przed nami albo gdzieś w naszym pobliżu. Ostatnio myślimy też o zdjęciach , które są robione z ręki. Ale pewnym osobom przychodzą do głowy również zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego rodzaju są robione od długiego czasu przez ekipy filmowe, ale obecnie wiele się zmieniło.

Zdjęcie z góry

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sporo osób ma coraz większe możliwości, bo każdy posiada dostęp do dobrego sprzętu. Wystarczy jedynie odpowiednia ilość pieniędzy, która pozwoli na zakup sprzętu, który pozwoli na robienie fotografii z powietrza. Są firmy, które robią za pewną opłatą zdjęcia z powietrza, np. polecana witryna. Oczywiście takie zdjęcia są konieczne nie jedynie dla zwykłego Kowalskiego, ale również dla instytucji państwowych. Bardzo często zdjęciami z ale (sprawdź ofertę)ietrza dla instytucji państwowych zajmuje się wojskolub firmy , które wygrały w przetargach.

Filmowanie z innej perspektywy.

W obecnych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym zaskakującym. Dziś mamy wiele firm, które mają fachowy sprzęt, którym umieją się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o filmowanie z lotu ptaka czy to konkretnego zdarzenia, czy jakiegoś terenu. Na sto procent każdy miał okazję zobaczyć jakiś filmik w sieci właśnie nakręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy widzieli coś takiego obejrzeć są pod zachwyceni.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Od dawna już kręci się filmy ze skoków spadochronowych czy lotów paralotnią, ale robienie filmów z powietrza przez profesjonalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to zupełnie inna jakość całości. Rzadko patrzymy podczas oglądania filmu na dużym ekranie, że jakieś ujęcie musiało zostać nakręcone z wysokości. Nie myślimy o częściach składowych filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy poruszał lub (gopro 7 hero) szokował. Warto, więc myśleć o ludziach, którzy się tym zajmują. Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak cudownych filmów tworzonych z lotu ptaka.

Są też tacy, którzy tworzą takie filmy dla frajdy, ale są też osoby, które w taki sposób mogą się utrzymać. Co istotne nie trzeba wcale być osobą, która skończyła „filmówkę”, by wziąć się za filmowanie z powietrza. Po pierwsze trzeba być uzbrojeni w dużo samozaparcia, odpowiednią ilość pieniędzy i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko od razu będzie prezentowało się tak jak nam się zamarzy.