Jak się rozwinął rynek przesyłek kurierskich w Polce w przeciągu ostatniej dekady

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy obsługą paczek oraz listów zajmowała się tylko poczta, bardzo różnie było ze sprawnością i terminowością doręczeń. Jednak pojawienie się firm kurierskich znacznie poprawiło działanie tej branży, bo po prostu niepoprawnie jakości usług powodowało wypadnięcie z obiegu.

Obecnie w naszym kraju funkcjonuje kilka dużych, niekiedy o światowym zasięgu firm, wiele mniejszych, działających na rynkach lokalnych, oraz wszystkim znana poczta, która jednak utraciła bardzo dużą część klientów. W ostatnich latach sporo zmieniły się również ceny.

kurier

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta regularnie podnosiła opłaty za listy i paczki, a kurierzy zdecydowali się podążyć w drugą stronę, szczególnie dla odbiorców indywidualnych.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, doczytaj (http://www.purevent.pl/projektowanie-wentylacji-klimatyzacji/) informacje opublikowane na kolejnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie dodatkowe wątki.

Jeszcze do niedawna wysłanie paczki mogło kosztować nawet czterdzieści złotych, więc nie ma się co dziwić, że mało kto się na to decydował. Dzisiaj duża część firm z branży oferuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, jakich koszt wynosi kilkanaście złotych, przez co kurierzy zaczęli odbierać coraz większą ilość klientów tradycyjnej poczcie.

Rynek przesyłek kurierskich i listów rośnie w szybkim tempie, a główną przyczyną tego będzie rosnąca popularność sklepów internetowych . Klienci z wielu powodów bardzo polubili kupowanie przez internet, a każdy taki zakup wiąże się z tym, że trzeba zamówione produkty przesłać kupującym. Już teraz rynek e-commerce warty będzie kilkadziesiąt miliardów, a specjaliści szacują, że urośnie w najbliższych latach w dwucyfrowym tempie.

Rzecz jasna przekłada się to na formę kurierskich firm, obsługujących dużą część tego typu przesyłek, a także na poprawienie jakości usług. Oczekiwania klientów co do obsługi przesyłek również bardzo się zwiększyły w ostatnim czasie, i duża część firm kurierskich próbuje nadążyć za nimi (zobacz).

Zainteresowała Cię ta sprawa? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tutaj (maszyny.inter-bis.pl/). Dla niektórych osób ten materiał to ciekawe podejście do niniejszego problemu.

Obecnie standardem jest możliwość śledzenia przesyłek przy pomocy internetowej strony, a także elastyczne zarządzanie miejscami dostaw.

Dzięki takim nowinkom, a także zmniejszającym się cenom usługi kurierskie rozwijają się w jeszcze większym tempie, niż rynek e-commerce.