Czy rośliny genetycznie modyfikowane mogą wyłącznie zaszkodzić twojemu zdrowiu?

Nie można zanegować, że wytwarzanie żywności już dawno wykroczyło poza wyobraźnię zwykłego konsumenta. Do produkcji dużej ilości żywności firmy stosują składniki, jakie nie są dostępne w normalnym sklepie.

Można stwierdzić, iż to dzięki albo z winy rozwoju biotechnologii.
ochrona prawna odmian roślin

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com

wynalazki biotechnologiczne

Autor: Yankee Candle
Źródło: Zapachdomu.pl
Jedna rzecz jednocześnie wprawia w osłupienie i szokuje, nowe wynalazki biotechnologiczne są wprost jakoby nie z naszego świata. Najciekawsze są nowe odmiany roślin i pionierskie metody rozmnażania ich. Na pewno będziecie pełni podziwu, kiedy dowiecie się, iż naukowcy wyhodowali roślinę, jaka posiada w swym kodzie DNA polipeptyd, jaki potrafi rozpoznać raka okrężnicy! Powszechnie znane rośliny genetycznie modyfikowane są dokładnie nader często składnikami leków, które rewolucjonizują świat medycyny. Od paru lat w Polsce zameldowanych było ponad 400 wynalazków związanych z modyfikowanymi roślinami, zaś więcej niż 200 dostało patent – są to wartości z lat 2004-2009. Jeśli hodowca otrzymał patent przysługuje mu ochrona – http://ehsbiznespartner.pl/ – prawna odmian roślin, jakie były zgłoszone. Teraz trwają prace mające na celu stworzenie odmiany drzew cytrusowych, jakie naturalnie będą produkować pestycydy. Ma to na celu zmniejszenie albo nawet całkowite zaprzestanie produkowania syntetycznych pestycydów. Dla mnóstwa środowisk hodowców jest to kwestią sporną, czy zmiana składu łańcucha genetycznego rośliny nie posiada znaczącego wpływu na jej wartości odżywcze oraz na zdrowie człowieka. Przeciwnicy produkowania roślin GMO twierdzą, że ich łańcuchy DNA są niestabilne dlatego ulegają dalszym samoistnym modyfikacjom.

Wynalazki biotechnologiczne są mimo wszystko dobroczynne w swoim działaniu dla wielu osób, które na przykład chorują na raka. Wiele roślin zmodyfikowanych genetycznie jest w stanie wytwarzać samoczynnie lek na przewlekłe choroby.